Участь викладачів ННІ БіЕМ у семінарі за проектом «ЄС – Африка у мультикризовому світі» у м. Аддіс Абеба, Ефіопія

25-27 березня 2024 р. доцент кафедри Коблянська Інна взяла участь у семінарі за проектом «ЄС – Африка у мультикризовому світі» у м. Аддіс Абеба в Ефіопії.

Проект реалізується за підтримки ЄС, у рамках програми ERASMUS-JMO-2023-NETWORKS. Керівником проекту є викладач кафедри, професор кафедри Жана Моне, Жан-Марк Труйє.

Семінар на тему «Відносини ЄС-Африка: промоція діалогу для посилення партнерства» мав на меті визначити подальші кроки партнерів в рамках реалізації проекту, зокрема, у напрямі сприяння інституційним трансформаціям у країнах Африки відповідно до цінностей ЄС. Окрім того, були презентовані результати досліджень партнерів проекту щодо регіональної, міграційної, економічної та соціальної політики в країнах Африки та Європейського союзу. Під час семінару також відбулась урочиста зустріч у посольстві ЄС в Ефіопії.

Коблянська Інна презентувала результати дослідження на тему «російська війна в Україні: вплив на сільське господарство та поставку продовольства», де було окреслено потенційні негативні наслідки для країн Африки, спричинені російською агресією проти України: нестача продовольства, обмеження експорту з Африки до України, посилення економічного впливу рф на континенті.

Важливим у цьому візиті було також спілкування з представниками університетів та громадянського суспільства країн Африки та поширення реальної інформації про те, що відбувається в Україні. Це сприяло руйнуванню багатьох міфів, поширюваних російською пропагандою. Сподіваємось на зростання підтримки України з боку країн Африки, а також розвиток наукової та освітньої співпраці з новими партнерами.