Програма НАТО («Наука заради миру і безпеки»)

Координатори програми

Професор кафедри міжнародних економічних відносин Петрушенко Юрій Миколайович
Професор кафедри міжнародних економічних відносин Журавка Федір Олександрович

Науковці Сумського державного університету спільно з колегами із Jesuit University Ignatianum in Krakow (Польща) отримали грант від НАТО в рамках проєкту «Наука заради миру і безпеки» («Science for Peace and Security (SPS) Programme»).

Програма реалізовуватиметься протягом 2023 року у формі ASI (Advanced Study Institute) – короткого 7-10-ти денного курсу від викладачів-експертів для молодих вчених. Пріоритетні напрямки і тематика програми пов’язані з питаннями безпеки.

У рамках грантової угоди буде підготовлено та реалізовано освітню програму «Безпека територіальних громад: досвід країн Східної Європи» («Security of territorial communities: evidence from the Eastern European countries»), що передбачає наступні модулі:

1. Розвиток територіальних громад.
  2. Територіальні громади в системі регіональної безпеки.
  3. Роль ТРО в забезпеченні територіальної безпеки.
  4. Енергетична та екологічна безпека територіальних громад.
  5. Економічна та фінансова безпека територіальних громад.
  6. Соціальна та гуманітарна безпека територіальних громад.

Сума гранту складає 44 000 євро.