Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Віртуальні глобальні класи

Цей проект є результатом кооперації між Сумським державним університетом та Вашингтонським державним університетом. Сесії присвячені розвитку міжнародних відносин і тому, як вести бізнес в різних країнах. Спікерами виступають експерти із всього світу, із США, Китаю, Туреччини, Великобританії, Індії та звісно, із України. Ініціатор та провідний викладач курсу – професор Діпра Джха, асоційований професор Карсонського Коледжу Бізнесу та Асистент Директор Школи Туристичного Бізнес Менеджменту (Вашингтонський державний університет).

Від Сумського державного університету в класі приймають участь такі викладачі: Ганна ШвіндінаТетяна Майборода та Юлія Опанасюк.

Сумський державний університет спільно з Вашингтонським державним університетом успішно завершив безкоштовну програму для аспірантів, майбутніх докторів філософії, дослідників-початківців, викладачів та випускників університетів, які зацікавлені у викладацькій чи науковій кар’єрі.

Ця програма професійного розвитку здійснювалася віртуально і була спрямована на обмін кращими практиками наукових досліджень та стратегій навчання серед нового покоління аспірантів та викладачів університетів для збільшення досягнень в наукових колах та розкриття можливостей для спільних інновацій. 

Запрошеними викладачами програми стали представники ТОП університетів, таких як:

• Бізнес-школа Монпельє (Франція)

• Вашингтонський державний університет (США)

• Лондонська школа економіки (Великобританія)

• Сумський державний університет (Україна)

• Університет Бахчесехір (Туреччина)

• Університет Небраски-Лінкольн (США)

• Університет Південної Флориди Сарасота-Манаті (США)

• Університет Пурдью (США)

Студенти інституту отримали можливість збагатити свої знання та навички як на лекціях та семінарах з Іриною Молодіковою, викладачем Центральноєвропейського університету (Будапешт, Угорщина) в рамках віртуального класу мобільності. Тема віртуального заняття «Інклюзивне зростання: актуальні тенденції та ризики», період – з 13 листопада по 1 грудня 2020 року.

Програма віртуального заняття складається з двох тематичних модулів та індивідуальної роботи:

Модуль I: «Сучасні тенденції економічного зростання в країнах Європи»
Модуль ІІ: «Сучасні тенденції економічного зростання в Співдружності Незалежних Держав»

Після закінчення курсу слухачі отримали сертифікати за досягнення на курсі.

Протягом 4 тижнів з 13 лютого по 6 березня студенти пройшли он-лайн заняття з 8 модулів, розроблених викладачами 3х кафедр ННІ БіЕМ: кафедри економічної кібернетики, кафедри фінансів, банківської справи та страхування та кафедри фінансів та підприємництва. На зустрічі були присутні:

  • Тетяна Майборода – координаторка проєкту та заступниця директорки ННІ БіЕМ з координації співпраці з закордонними інституціями та по роботі з іноземними студентами;
  • Місал Дабурі – координатор співпраці між університетами Бінгхем та СумДУ, керівник офісу розвитку Університету Бінгхем;
  • Ольга Кузьменко – завідувачка кафедри економічної кібернетики та гарант е-курсу;
  • Абайомі Авуджола – декан економічного факультету Університету Бінгхем;
  • Команда лекторів курсу: Олена ПахненкоВікторія БоженкоСерігй МиненкоКостянтин ГриценкоІнна Тютюнник та Ірина Діденко.

Загалом, Міжнародний е-курс «Економіка кібербезпеки» успішно пройшли та закінчили 35 студентів Університету Бінгхем. Тепла та дружня атмосфера, он-лайн аплодисменти під час вручення сертифікатів кожному учаснику, слова вдячності від студентів та лекторів курсу, а також слова сподівань на продовження співпраці та розширення проєктів між двома університетами від координаторів проєкту.

Команда БіЕМ та команда Бінгхем – вітання з успішним проєктом та побажання нових та успішних втілених разом!

Події:

Сумський державний університет (Україна) спільно з Ризьким технічним університетом (Латвія) пропонує в період з 10.09.2022 р. по 10.12.2022 р. безкоштовну програму міжнародної віртуальної мобільності «Sustainable development and economic security» для студентів (бакалаврів, магістрів), аспірантів, дослідників-початківців, викладачів та випускників університетів, які зацікавлені в питаннях, яких стосується тематика програми.

Метою цього курсу є розробка концепції проекту, що є необхідним для сталого розвитку та економічної безпеки. Програма здійснюватиметься віртуально і спрямована на обмін кращими практиками наукових досліджень та стратегій навчання серед викладачів, аспірантів та студентів.

Усі модулі проводитимуться в онлайн форматі через програму Zoom.

Мова викладання – англійська.

Цільова аудиторія – здобувачі освітніх рівнів бакалавр, магістр, доктор філософії та викладачі університетів-учасників. Участь іноземних студентів та студентів Erasmus також вітається.

Спікери програми застосовують інноваційні формати навчання за критеріями освіти для сталого розвитку (ESD). Разом із онлайн лекціями та навчальними відео застосовуватимуться і перевернуті класи. Курси або зараховуються до поточної програми навчання як еквівалент модуля, з підтвердженням участі, або нагороджуються сертифікатом про проходження курсу. Сертифікат про закінчення навчання буде виданий тим учасниками, які відвідували сесії та виконали індивідуальне завдання. Цифрова версія сертифіката буде надіслана учасникам електронною поштою.

Лекції проводяться по суботах о 10:00 (За київським/ризьким часом, UTC + 2). Графік занять буде надісланий учасникам електронною поштою. Кожне заняття триватиме 2-3 академічні години, передбачається додатковий час для можливості задавати запитання спікерам.

Координатори програми в СумДУ – д.е.н. проф. Леонід Мельник, к.е.н. доц. Ольга Лукаш; координатор від закладу-партнера – д.е.н. проф. Тетяна Тамбовцева, Ризький технічний університет (Латвія).

Запрошеними викладачами програми є представники університетів-партнерів.

Перша сесія серії відбудеться 10 вересня 2022.

У період з 31.10.2022 по 13.12.2022 року кафедрою фінансових технологій і підприємництва спільно з Латвійським університетом (Латвія), Вільнюським університетом (Литва) та Ліванським міжнародним університету (Ліван) були реалізовані програми для студентів та аспірантів Навчально-наукового інституту Бізнесу, економіки та менеджменту, а також представників університетів-партнерів.

У програмі «Challenges and Opportunities of Economic Development in the Digital Era» взяли участь 128 добувачів вищої освіти (68 спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 6 спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 21 спеціальності 073 «Менеджмент», 1 спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини», 21 студентів-іноземців з Вільнюського університету та Ліванського міжнародного університету, а також Університету Фоджа, 3 студенти з інших українських ЗВО). У програмі «Scientific Research Methods on the Transformation of the Financial System in the Conditions of Digitalization» взяли участь 41 здобувач вищої освіти (12 спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 11 спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 16 спеціальності «Економіка», 2 іноземних здобувача).

Лекції були проведені досвідченими лекторами: к.е.н., доц. Марина Кудінська (Латвійський університет), док., проф. Раса Субачієне (Вільнюський університет), к.е.н., доц. Олена Пахненко (Сумський державний університет), к.е.н., доц. Андрій Семеног (Сумський державний університет), к.е.н., доц. Марина Бричко (Технологічний інститут Блекінге ), к.е.н., доц. Катерина Дахер (Ліванський міжнародний університет).

Впродовж трьох тижнів здобувачі працювали за такими тематичними напрямками:

  • Європейський банківський союз: структура та основи
  • Цифрова економіка та сучасні цифрові тренди
  • Фінтех: визначення, класифікація та оцінка
  • Наукові дослідження цифрової економіки: емпіричні дані та домінуючі тренди
  • Основи теорії ігор: економіко-математичне моделювання, стратегії та прийняття рішень
  • Трендовий аналіз розвитку цифрової економіки та прогнозування показників у наукових дослідженнях
  • Функціональні та стохастичні залежності між окремими явищами розвитку цифрової економіки з урахуванням принципів ісламських фінансів.

Програма міжнародної віртуальної мобільності реалізована для  здобувачів вищої освіти СумДУ спеціальності  073 «Менеджмент», 281 «Публічне управління та адміністрування», 051 «Економіка», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 071 «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування»  спільно з Вашингтонським державним університетом, Пуллман, США в рамках дисциплін в СумДУ «Управління конфліктами та змінами в організації» та «Розвиток інтеркультурних компетенцій та інтеркультурні комунікації» в термін з лютого по травень 2023 року. Координатор програми в СумДУ – Майборода Тетяна Миколаївна, старший викладач кафедри управління імені О. Балацького , координатор від закладу-партнера –  Діпра Джха, професор Карсоньского коледжу бізнесу Вашингтонського державного університету.

Віртуальний клас «Numerical optimization methods» проведено з березня по червень 2023 року  на базі кафедри економічної кібернетики в рамках колаборації між Сумським державним університетом та Державним університетом Йобе (Нігерія), Стамбульським технічним університетом (ITU) (Туреччина), Університетом Шахід Беназір Бхутто (SBBU) (Пакистан),  Національним університетом Маулана Азад Урду (MANUU) (Індія), Шахід Беназір Бхутто університетом (SBBU) (Пакистан). Дана програма виконувалася віртуально та була спрямована на розширення та поглиблення знань, умінь та навичок щодо використання оптимізаційних економіко-математичних моделей у діяльності сучасних соціально-економічних об’єктів з використанням чисельних методів.

У весняному семестрі 2023 року проходили онлайн-лекції з економіки змін клімату для студентів кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування в рамках домовленостей, які впроваджені між Сумським державним університетом (Суми, Україна) та Мерілендським університетом (Міреленд, Сполучені Штати). Онлайн-курс «The Economics Of Climate Change» був проведений  американською професоркою Університету Меріленду Анною Алберіні.

Програма віртуальної мобільності «Сучасні тенденції наукових досліджень у сфері бухгалтерського обліку, аудиту та оподаткування», реалізована Кафедрою бухгалтерського обліку та оподаткування СумДУ спільно з викладачами Економічного університету в Братиславі (Словаччина). Листопад – грудень 2021 року. Тривалість – 30 академічних годин.

У запланований період проведено наступні віртуальні класи та заходи:

  • Концептуалізація наукових досліджень (Серпенінова Ю.С., СумДУ)
  • Інноваційні дослідницькі технології при підготовці наукових праць з бухгалтерського обліку, звітності, аудиту (Макаренко І.О., СумДУ)
  • Бібліометричні методи аналізу та візуалізації наукових досліджень з бухгалтерського обліку та оподаткування (Височина А.В., СумДУ)
  • Навички академічного письма: структурування та написання наукової роботи (Michaela Bednarova (BEU)
  • Використання професійної бази даних для досліджень у сфері бухгалтерського обліку та фінансів (Milos Tumpach (BEU).

Програма віртуальної мобільності «Досвід ЄС для розширення професійних можливостей в галузі бухгалтерського обліку, аудиту та оподаткуванні» реалізована кафедрою бухгалтерського обліку та оподаткування СумДУ спільно з викладачами Економічного університету в Братиславі (Словаччина). Жовтень – грудень 2022 року. Тривалість – 30 академічних годин.