За п’ятьма літерами ховаються стовпи, на яких тримається весь науково-технічний прогрес, що дозволив суттєво змінити життя людства за якихось 3 століття. Тож, абревіатура STEАM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія), Art (мистецтво) та Mathematics (Математика). Ці напрями є основою даної освітньої методики.
Що це означає? Все просто – всі дисципліни вивчаються не відірвано одна від одної, як прийнято у загальній практиці, а у тісному взаємозв’язку і, обов’язково, на практичних прикладах, через розв’язання конкретних завдань. Таким чином, студенти або учні не тільки отримують знання із точних та природничих наук, але і вчаться реалізовувати їх на практиці.
За методикою STEАM у центрі уваги – практичне завдання чи проблема.
Все просто – STEM-освіта дозволяє учасниками освітнього процесу отримувати та розвивати одночасно із основними компетенція ми саме ті вміння та навички, які в останні роки найбільше користуються попитом у роботодавців:
- Стресостійкість,
- Гнучкість
- Креативність
- Вміння мислити широко та бачити альтернативні шляхи вирішення проблеми
Бюро статистики робочої сили Сполучених Штатів у 2018 р. проводило дослідження ринку праці в результаті якого виявилося, що існує суттєвий дефіцит таких спеціалістів. Так якщо в інших галузях спостерігається конкуренція за робочі місця, то фахівці, у напрямах STEAM мають на одного потенційного працівника в середньому 1,7 відкритих вакансій. Попит на спеціалістів неоднаковий за галузями, він розподілився наступним чином:
ННІ Бізнесу економіки та менеджменту впроваджує принципи мультидисциплінарності, практико орієнтованості навчання та залучає студентів до наукової роботи в рамках тем наукових досліджень, які виконуються викладачами інституту. Окремі кафедри інституту мають свої представництва на підприємствах, що дозволяє співпрацювати із бізнесом та залучати студентів до вирішення реальних проблем. В інституті діють наукові гуртки, які об’єднують викладачів і студентів за окремими напрямками. Для забезпечення можливості отримання студентами суміжних навичок, зокрема в сфері ІТ, на базі інституту працюють безкоштовні курси, організовані провідними ІТ компаніями.
Наукове товариство студентів та аспірантів
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт
Науково-дослідна робота зі студентами
- Проєкти молодих вчених
Науково-дослідні роботи, що фінансуються за рахунок Національного фонду досліджень України
Наукові гуртки- Науково-практичний гурток «Прогнозування цін на міжнародних фінансових ринках»
- Науково-практичний гурток «Проектний менеджмент та дизайн-мислення»
- Науковий студентський гурток кафедри фінансів, банківської справи та страхування
- Наукові гуртки кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування
- Науковий студентський гурток „Фінансовий аналітик”
- Науковий студентський гурток “Лабораторія ідей”
- Наказ МОН від 13.04.2018 № 366 “Про реалізацію інноваційного освітнього проекту всеукраїнського рівня за темою “Я -дослідник” на 2018 -2021 роки”
- Наказ МОН від 17.05.2017 № 708 “Про проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою: “Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр)” на 2017-2021 роки”
- Наказ МОН від 24.04.2017 № 628 “Про внесення змін до складу робочої групи з питань впровадження STEM-освіти в Україні”
- План заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні на 2016-2018 роки
- Наказ МОН від 29.02.2016 №188 “Про утворення робочої групи з питань впровадження STEM-освіти в Україні”



