Науково-дослідний Інститут економіки розвитку (ІЕР) Сумського державного університету МОН та НАН України (спільний наказ № 1012/529 від 16.11.2007 р.).
Основні наукові напрями ІЕР:
- формування та реалізація концепції сестейнової економіки;
- адаптації економічних систем до кліматично-ресурсних флуктуацій;
- управління та прогнозування розвитку соціально-економічних систем;
- формування механізмів впровадження проривних технологій;
- оцінка небезпеки, ризиків, доцільності та економічного ефекту від впровадження енергоефективних та ресурсозберігаючих технологій в Україні та ін.
Результати діяльності ІЕР використані у прикладних дослідженнях і розробках, зокрема при обґрунтуванні Стратегії сталого розвитку України до 2030 року (Програма розвитку ООН в Україні), Стратегії національної екологічної політики на період до 2020 року (проект частини 3.4 «Зміна моделей споживання та виробництва»), в діяльності та проектах Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації тощо.
Навчально-науковий центр СумДУ «АФІНА – Актуальна фінансова аналітика», організований кафедрою фінансів і підприємництва. Напрями діяльності спрямовані на співробітництво органів місцевого самоврядування як на місцевому, так і на регіональному рівнях з питань фінансового менеджменту, методик та проектів на базі підприємств та установ реального сектору економіки України.
Центр освіти дорослих. Напрями досліджень центру: організаційне, економічне та фінансове забезпечення освіти впродовж всього життя, дослідження освітніх потреб населення, розробка інструментарію освітньої політики, спрямованої на реалізацію концепції освіти впродовж всього життя. В рамках діяльності центру проведено роботу над законопроектом «Про освіту дорослих» у складі міністерської комісії; підписано меморандум про співпрацю з Сумською міською радою та Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів, що передбачає дослідження освітніх потреб дорослого населення міста.
Центр підтримки бізнесу м. Суми. Напрями досліджень: прозорість бізнес-середовища, конкурентоспроможність та стійкий розвиток українських малих та середніх підприємств. Проведено більше 15 форумів, круглих столів, тренінгів, семінарів та вебінарів.
Науково-навчальний центр маркетингових досліджень. Напрями діяльності спрямовані на проведення комплексних наукових досліджень; виконання науково-дослідних робіт, наукових грантів, проектів; поширення та комерціалізація результатів досліджень; надання науково-консультативних, науково-дослідницьких та інформаційно-аналітичних послуг на замовлення підприємств, установ, організацій з метою розвитку та посилення їх конкурентних позицій на ринку.
«Німецький центр СумДУ» кафедри іноземних мов. Створений у 2017 році як платформу для поглибленого вивчення німецької мови. З 2018 року став офіційним партнером Гете-Інституту в Україні.