Круглий стіл «Українська митниця в умовах вступу України до Європейського союзу»

29 березня 2024 року виконавиця проєкту програми ЄС Еразмус+ за темою «Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats» (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH) к.е.н., доц., доцент кафедри міжнародних економічних відносин Домашенко Марина Дмитрівна та студенти груп Ме-01а, Ме-02а.ан, МЕВ-21, МЕВ-31 спеціальності міжнародні економічні відносини та груп Т-21, Т-21-3 спеціальності туристичний бізнес та індустрія гостинності прийняли участь у Круглому столі «Українська митниця в умовах вступу України до Європейського союзу». Організатор заходу ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД).

СПІКЕРИ ЗАХОДУ:

Владислав СУВОРОВ, Заступник Голови Державної митної служби України.

Олександр МОСКАЛЕНКО, директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів України.

Оксана КУЗЯКІВ, виконавча директорка ІЕД, керівниця Центру досліджень сучасного суспільства -модераторка заходу.

Також до участі, серед спікерів, були запрошені представники, органів державної влади, бізнес-середовища та експерти.

Під час заходу експерти ІЕД презентували основні положення консультативної роботи «Майбутнє української митниці в умовах вступу України до ЄС». А також відбулась відкрита дискусія.

ДИСКУСІЯ ОХОПЛЮВАЛА ТАКІ ТЕМИ:

– досвід європейських країн у реформуванні митниці на шляху до інтеграції з ЄС;

– перешкоди у митній сфері/очікувані реформи;

– досягнення української митниці на шляху до інтеграції з ЄС;

– виклики у реформуванні української  митниці, нерозв’язані проблеми та шляхи їх розв’язання;

– візія (бачення) майбутніх змін або якою ж буде українська митниця в умовах вступу України до ЄС? Як дістатися кінцевого пункту призначення максимально ефективно?

Щиро дякуємо організаторам за проведення практико орієнтованого заходу, представлення ґрунтовного аналітичного дослідження та цікавої дискусії!