Industries 3.0, 4.0, 5.0 і формування безпеки соціально-економічних систем в умовах війни для студентів СНАУ

У березні-квітні 2024 року лекцією Олександра Кубатка, професора кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕПБА), керівника проєкту ЄС Жана Моне розпочалися домовленості та проведено перші лекції із циклу занять «Industries 3.0, 4.0, 5.0 і формування безпеки соціально-економічних систем в умовах війни» для студентів і викладачів СНАУ. Під час перших занять було обговорено проблеми безпеки соціально-економічних систем, визначено ключові результати сучасних промислових революцій, обговорено напрями енергетичної безпека в умовах війни.

Безпека соціально-економічної системи розглядається як здатність системи зберігати свою функціональну активність під впливом негативних внутрішніх та зовнішніх факторів, завдяки захищеності своїх компонентів та/або здатності протидіяти зазначеному негативному впливу. Енергетична безпека розглядається як забезпечення безперебійного доступу до енергетичних ресурсів в необхідній кількості за прийнятною ціною.

Заняття проводяться в інтерактивному режимі, де учасники жваво дискутували щодо актуальних викликів сучасності. Модераторами круглого столу були к.е.н., доцент СумДУ Інна Коблянська. На заходах були присутні студенти та аспіранти спеціальностей: менеджмент; маркетинг; галузеве машинобудування; агрономія.

В основу курсу лягли результати освітньо-наукового проєкту ЄС Жана Моне рівня модуль, який наразі виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування: Модуль Жана Моне по проривним технологіям для сестейнового розвитку в умовах індустрій 4.0 та 5.0: досвід ЄС (101083435 — DTSDI — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025) під керівництвом Кубатка О.