Вперше Битва Стартапів в Сумах

За ініціативою кафедри економічної кібернетики ННІ БТ «УАБС» СумДУ вперше в Сумах відбулася Битва Стартапів – захід, метою якого є допомога молодим підприємцям у пошуку інвестицій, оцінці готовності та інвестиційної привабливості їх проектів.

Суми впевнено прийняли естафету від 56 битви стартапів, яка проходила в Києві,  та 57 битви, яка пройшла в Одесі. На базі Конгрес-центру Сумського державного університету 17 вересня  відбулася 58 битва стартапів.

Організатори заходу – Українська асоціація венчурного та приватного капіталу, інвестиційна платформа Startup.Network, кафедра економічної кібернетики ННІ БТ «УАБС» Сумського державного університету.

Партнери заходу – Cтартап-центр СумДУ «NewGeneration», Бізнес-школа СумДУ «Youth&Business», Навчально-науковий інститут фінансів, економіки та менеджменту ім. О. Балацького СумДУ.

58-ма  Битва Стартапів проходила у два етапи: на першому – представники Української асоціації венчурного та приватного капіталу, інвестиційної платформи Startup.Network  розповіли про останні події та новини в світі інвестицій, дали  поради молодшим колегам, поділилися рецептом досягнення успіху.

На другому етапі відбулася власне презентація проектів. Для участі у заході було відібрано 6 команд, які представили свої бізнес-ідеї на розсуд експертного журі: GRAFiT, PharmGuide, Портал студентських стажувань, Човен – багажник легкового авто, Центр адитивних технологій, INnovator.

До складу експертного журі увійшли: Дмитро Кузьменко – модератор, керівник відділу інвестицій Startup.Network, Ольга Афанасьєва – кандидат економічних наук, старший викладач кафедри економічної кібернетики, виконавчий директор Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association UVCA, Валентина Сахно – регіональний координатор східного регіону проекту Technology Nation Фонду BrainBasket – всеукраїнського проекту з безкоштовного навчання основам програмування, PhD, Андрій Півень–начальник Центру комп’ютерних технологій Сумського державного університету, завідувач лабораторії мультимедійних технологій, координатор стартап-центру «New Generation», Олександр Приходченко– директор і співзасновник  ВАТ « Gardarika Tres» , національний представник міжнародної організації CBC creativebusinesscup.com, головний редактор журналу «Оpen skyline», Руслан Юмагулов  – директор мережі рекламних агенцій “Врекламе”, спікер Бізнес-школи СумДУ «Youth&Business», організатор першого бізнес-інкубатору в м. Суми «ІКРА», Богдан Ковальов –  кандидат економічних наук, заступник завідувача кафедри економіки та бізнес-адміністрування Сумського державного університету, організатор Бізнес-школи СумДУ «Youth&Business».

Переможцями битви стали два проекти, які набрали найбільшу кількість балів за результатами голосування експертів та онлайн-голосування гостей.

За результатами голосування експертів найбільшу кількість балів набрав проект «Фармакологічний довідник «PharmGuide». Програмний продукт «Фармакологічний довідник «PharmGuide» розроблений з метою швидкого доступу сімейним лікарем (та іншими зацікавленими особами) до основної інформації про лікарські засоби. Програма працює в автономному режимі (без доступу до інтернету) на операційній системі Андроїд.

Переможцем  за результатами  онлайн-голосування гостей став «Центр адитивних технологій». Мета стартапу – створення дослідницького центру для надання послуг, навчання спеціалістів та консультацій у сфері тривимірного друку та сканування. Дослідження сфер застосування технологій адитивного виробництва. Виготовлення власних 3D-принтерів та 3D-сканерів на замовлення.

Команди переможців візьмуть участь у Великому осінньому фіналі Битви Стартапів, що відбудеться в Києві 13 жовтня.

Проведення битви старапів в Сумах є свідченням розвитку новаторського для України та Сумського регіону стартап-руху, який дозволяє розкрити нові інвестиційні можливості для молоді, реалізувати підприємницькі ідеї.

Кафедра економічної кібернетики щиро вдячна співорганізаторам та партнерам за підтримку проекту.