Cемінар на тему «Основи відкриття та ведення бізнесу в умовах євроінтеграції»

Дводенний семінар на тему «Основи відкриття та ведення бізнесу в умовах євроінтеграції» в рамках модуля Жана Моне «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження та розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення»

12-13 вересня 2016 року на базі Сумського районного центру зайнятості проведено дводенний інтенсивний курс лекцій на тему «Основи відкриття та ведення бізнесу в умовах євроінтеграції», що відбувся в рамках модуля Жана Моне «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження то розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення». Даний проект фінансується Європейським Союзом за програмою ЄС Еразмус+.

Слухачами курсу стали особи, що знаходяться на обліку в Сумському районному центрі зайнятості та планують розпочати власний бізнес.

Перший день занять був присвячений питанням відкриття власної справи в умовах євроінтеграційних процесів, зокрема: як знайти ідею для відкриття власної справи, якою нормативною базою варто керуватися при започаткуванні бізнесу, де взяти стартовий капітал для відкриття власного підприємництва, як ефективно організувати маркетингову, рекламну та цінову політику, які послуги можуть отримати представники малого бізнесу у банківських та небанківських фінансово-кредитних установах.

Протягом наступного дня Лєоновим С.В. були розглянуті проблеми фінансової безпеки суб’єктів малого підприємництва та їх взаємовідносини із зовнішнім середовищем, необхідності проведення аналізу підприємницької діяльності та її контролю. Значна увага лектором була приділена розгляду та класифікації підприємницьких ризиків, оскільки неврахування їх важливості може призвести до незапланованих витрат та банкрутства.

Жваву дискусію викликав матеріал, присвячений формуванню податкової культури, пенсійних заощаджень населення та несприйняття корупції членами суспільства.

Всі теми курсу були проілюстровані практичними прикладами із досвіду європейських країн.

По закінченню курсу слухачам було видано сертифікати учасників, що підтверджують їх участь у семінарі.