Проведено семінар «Основи обачливої фінансової поведінки» для вчителів загальноосвітніх шкіл в рамках модуля Жана Моне

12 вересня 2016 р. на базі відділу освіти Білопільської РДА д.е.н., професором Васильєвою Т.А. було проведено семінар на тему «Основи обачливої фінансової поведінки» для педагогів загальноосвітніх середніх шкіл м. Білопілля та Білопільського району.

Семінар було проведено в рамках реалізації грантового проекту «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження та розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення» модуля Жана Моне, фінансування якого здійснюється за рахунок коштів Європейського Союзу.

На початку семінару Васильєва Т.А. зосередила увагу на питаннях раціонального ведення та планування особистих фінансів, оскільки оптимальне планування сімейного бюджету є надзвичайно актуальним для збереження фінансової стабільності домогосподарства. В наступній темі було детально проаналізовано механізм формування власних заощаджень та інвестицій громадян, а також надані практичні рекомендації щодо вкладення коштів. Ключове місце на семінарі зайняли питання, що стосуються здійснення банківських операцій, зокрема порядок здійснення іжно-касових операцій клієнтів банку, відкриття депозитних рахунків, отримання кредитів громадянами та уникнення ризиків надмірного боргового навантаження. Також лектором були розглянуті теоретичні засади та практичні аспекти діяльності фінансових посередників на ринку фінансових послуг, організаційні засади та порядок надання окремих видів фінансових послуг з урахуванням досвіду Європейського Союзу та вітчизняної практики.

В рамках семінару висвітлено проблемні питання формування податкової культури населення та свідомості щодо необхідності сплати податків як основного джерела фінансування соціальних гарантій населення.

Окремою темою було висвітлено проблему формування етичних стандартів нетерпимого ставлення до будь-яких форм і проявів корупції на всіх рівнях, на основі ознайомлення з європейським досвідом в сфері антикорупційної політики.

Завершальним етапом семінару стало вручення сертифікатів, що підтверджують участь педагогів шкіл м. Білопілля та Білопільського району у модулі Жана Моне.

Висловлюємо щиру подяку начальнику відділу освіти Білопільської РДА Варавці Наталії Олександрівні та завідуючій науково-методичною установою «Районний методичний кабінет» відділу освіти Євтушенко Олені Іванівні за допомогу та сприяння в організації даного заходу.