Лекції на тему «Банківська система Європейського Союзу: досвід для України»

Курс лекцій на тему «Банківська система європейського Союзу: досвід для України» в рамках модуля Жана Моне «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження та розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення»

2-8 вересня 2016 року на базі Навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» Сумського державного університету д.е.н., професором С.В. Лєоновим було проведено курс лекцій на тему «Банківська система Європейського Союзу: досвід для України», що відбувся в рамках модуля Жана Моне «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження то розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення». Даний проект фінансується Європейським Союзом за програмою ЄС Еразмус+.

Слухачами курсу стали студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Міжнародні економічні відносини».

Матеріал даного курсу охоплював 5 основних розділів: що необхідно знати про Європейський Союз; Україна і Європейський Союз; Європейська система центральних банків; банківські системи країн-членів Європейського Союзу; валюта Європейського Союзу; єврозона.

Активну дискусію у слухачів викликало питання причин та наслідків виходу Великобританії із Європейського Союзу та перспективи приєднання України до єврозони.

Значна увага д.е.н., професором Лєоновим С.В. була приділена проблемі наслідків світової фінансової кризи для банківської системи та вибору шляхів її подолання в країнах Європейського Союзу.

По закінченню курсу студентам було видано сертифікати учасників, що підтверджують їх участь у семінарі.