Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Викладачі ННІБТ “УАБС” – учасники IV Національного форуму “Бізнес-Університети”

Доценти кафедри фінансів, банківської справи та страхування Буряк Анна Володимирівна та Кривич Яна Миколаївна прийняли участь у IV Національному форумі “Бізнес-Університети” – «Навички для бізнесу 2030: чи освіта дає необхідне?», який відбувся 20-21 жовтня 2016 року у м. Києві.

Одним з ключових меседжів події стало обговорення наслідків Четвертої технологічної революції, яка спричиняє стрімку появу нових професій, внаслідок чого більшість існуючих зникає з ринку. Відповідно до світових досліджень 50% професій сьогодення зникнуть до 2030 року. За таких умов виникає цілком закономірне питання: яким професіям університети мають вчити молодь? На сьогодні існує безліч прогнозів щодо затребуваності тих чи інших професій. Втім, більшість фахівців схиляється до того, що нині варто змістити фокус з професій у бік навичок, якими має володіти фахівець. Саме тому, у якості мейнстріму IV Національного форуму “Бізнес-Університету” організаторами було визначено «Навички для бізнесу 2030: чи освіта дає необхідне?». Саме відповіді на це питання протягом двох днів шукали представники влади, освіти та бізнесу.

Перший день Форуму працював у трьох фокусах:
1) Фокус 1: Навички 2030. В межах якого відбулися презентація звіту Центру «Розвиток КСВ» – «Навички для України 2030: погляд компаній і університетів», обговорення досвіду Великобританії у формуванні у молодих людей навичок майбутнього.
2) Фокус 2: Як розвивати окремі навички. Обговорювалися питання розвитку різних навичок в Україні та світі: STEM – навички, професійні навички, емоційний інтелект, цифрові навички, тощо.

В рамках Knowledge Hub Discussion відбулися дві дискусії за участю Іен Кіндер (Голова Комісії Великобританії з питань зайнятості та професійної підготовки) та Беатріс Бутс (директор STEM коаліції (Технологічний Пакт, Нідерланди)):

  1. “Навички Великобританії 2020: Уроки для України”;
  2. “Технологічний пакт 2020 в Нідерландах: можливості для України”.

3) Фокус 3: Навички, інновації і майбутнє. Обговорювалися нові методи навчання різним навичкам, в тому числі роботехніці та онлайн-курсам.

Серед спікерів Форуму:

  • Іен Кіндер, Голова Комісії Великобританії з питань зайнятості та професійної підготовки;
  • Беатріс Бутс, представник Європейської STEM Коаліції, Директор STEM коаліції (Технологічний Пакт, Нідерланди);
  • Софія Опацька, проректор УКУ;
  • Сергій Веретюк, радник Міністра економічного розвитку України;
  • Тетяна Петрук, HR-директор Укртелеком;
  • Анна Мірошниченко, начальник відділу з питань посередництва Управління патронатної служби та міжнародного співробітництва Державної служби зайнятості (Центрального апарату);
  • Марк Зелман, міжнародний консультант альянсу USETI (США);
  • Ігор Новіков, співзасновник SingularityU Kyiv Chapter;
  • Якуб Кристоф, європейський менеджер з розвитку фонду ECDL Foundation (Бельгія);
  • Оксана Стоєцька, директор компанії Пролего;
  • Надія Васильєва, генеральний директор Майкрософт Україна;
  • Наталія Шульга, проректор зі стратегічного розвитку Національного педагогічного університету ім. Драгоманова
  • Світлана Хутка, Associate Professor, Stanford University.
  • Євгеній Бондаренко, директор Академії ДТЕК.

Другий день був присвячений практичному розвитку навичок для України 2030 за наступною тематикою: технології і командна робота, робототехніка; емоційний інтелект; підприємництво: як інтегрувати в освіту; коучинг в освіті; лідерство: в житті, освіті і бізнесі.