Новий формат німецькомовного проекту «Молодіжні дебати» в ННІБТ “УАБС”

19.10.2016 р. в Конгрес-центрі СумДУ відбулася дискурс-панель за участю студентів і викладачів з Німеччини в рамках проекту «Jugend debattiert».

В рамках міжнародної наукової конференції “Інституційні зміни в банківській системі України і ЄС” відбулися німецькомовні молодіжні дебати на тему «Проблематика сучасного розвитку України в процесі її демократизації і європеїзації» за участю студентів з Технічного університету м. Фрайберга (Німеччина), студентів Сумського державного університету, Сумського аграрного університету, школярів Сумської гімназії №1 і Олександрівської гімназії, а також вчителів м. Суми.

На початку зустрічі перед школярами і студентами виступили координатори проекту доцент кафедри фінансів, банківської справи і страхування Сисоєва Л.Ю. і доцент кафедри іноземних мов Отрощенко Л.С., які розповіли про нову концепцію проведення заходу і надали слово представникам німецької делегації. Студенти з Німеччини представили імпульс-доповіді на тему “Розвиток демократії”, “Форми управління державою”, “Сучасні проблеми Європейського Союзу”.

Найцікавішою частиною заходу стали справжні дебати між учасниками, які показали не тільки високий рівень мовної компетенції, але й сучасні погляди і широкий світогляд школярів і студентів м. Суми.

Наприкінці заходу перед студентами виступив завідувач кафедри інвестицій і фінансів Технічного університету, професор А. Хорш. Модератором заходу став лектор Німецької служби академічних обмінів ДААД Карстен Грюнвальдт.