Тренінговий курс «Основи фінансових знань для школярів»

Тренінговий курс «Основи фінансових знань для школярів» в рамках модуля Жана Моне «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження та розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення»

12-14 вересня на базі комунального закладу Сумської обласної ради «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей» відбувся тренінговий курс «Основи фінансових знань для школярів».

Програма курсу охоплювала широке коло тем, присвячених формування фінансових знань та фінансової культури серед молоді, а саме: що таке гроші, національна грошова одиниця України та її елементи захисту, сімейний бюджет та його планування, власні заощадження та інвестиції: значення та напрями; банківські продукти; сутність та види; банківські технології; операції з платіжними картками: загальні правила безпеки для споживача; можливості сучасних банківських платіжних систем; депозити в банку: переваги та ризики клієнта; ризики надмірного боргового навантаження; кредитні операції: основні умови та мета отримання кредиту; основні небанківські фінансові послуги: призначення та ризики для споживача; ризики та захист прав споживачів основних фінансових послуг; податкова культура; страхування і його місце в управлінні ризиками; банківські професії; основні небанківські фінансові послуги; особиста фінансова безпека при проведенні фінансових операцій.

Всі теми тренінгу були проілюстровані прикладами із вітчизняного та європейського досвіду. Особлива увага лектором була приділена можливостям застосування європейського досвіду в Україні.

Для більш глибокого засвоєння матеріалів учням було запропоновано розробити кросворд за вивченою фінансовою тематикою. Після завершення було визначено найкращий кросворд, який являв собою найбільш оптимальний варіант як за змістовними, так і за дизайнерськими параметрами.

Переможець отримав цінний подарунок, а інші учасники – заохочувальні призи.