Лекція професора центру Жана Моне для учасників літньої школи Жана Моне

В рамках школи Жана Моне свою доповідь представив керівник Центру Жана Моне в Вільному університеті м. Берліна професор Міхаель Боллє

01 червня 2015 р. розпочала свою роботу літня школа Жана Моне «Фінансові аспекти європейської інтеграції для аспірантів та молодих вчених» в рамках грантової програми ЄС Еразмус+. Цього разу школа зібрала магістрів та аспірантів. Мета школи – поширити знання про євроінтеграційні процеси, активізувати науково-теоретичні дискусії щодо актуальних тем і проблем, систематизувати кваліфікаційні компетенції у слухачів школи з питань європейської інтеграції. В рамках проекту розпочато курс лекторію, що проводиться викладачами академії: проф. Васильєвою Т.А., проф. Журавкою Ф.О., доц. Савченко Т.Г. і доц. Сисоєвою Л.Ю. та воркшопів, які організовують Богма С.Д. і Ласукова А.С.

02 червня 2015 р. учасники школи прослухали доповідь на тему «From hell to eternity: How I approach the EU», яку представив керівник Центру Жана Моне, що здійснює свою діяльність в Вільному університеті (м. Берлін, Німеччина) професор Міхаель Боллє (Michael Bolle). Під час проведення онлайн – лекції професор Жана Моне підкреслив важливість євроінтеграційних прагнень українців і зауважив, що наближення України до ЄС в значній мірі залежить від прагнень кожного з нас, а особливо молоді, на яку покладається головне завдання з перебудови суспільства та його розвитку. Слухачі поставили декілька цікавих запитань. Так, аспірант кафедри управління фінансово-економічною безпекою Марія Алексанян поцікавилася про напрямки інвестування в людський капітал, які згадував у своєму виступі професор. На дане питання професор зазначив, що молодь повинна досить зважливо підходити до вибору професії та свого майбутнього призначення, а процес навчання повинен продовжуватися все життя. Також асистент кафедри банківської справи Богма С.Д. поставив питання щодо обмежень подальшого розширення ЄС та включення до нього нових країн-членів, на що професор відповів: «ЄС відкритий для будь-якої країни. В даному випадку питання полягає лише в тому, наскільки країна, що бажає вступити до ЄС, готова виконувати зустрічні зобов’язання об’єднання та відповідати вимогам, які до неї ставитимуться».

Наприкінці зустрічі професор Міхаель Боллє запросив координатора школи Жана Моне до співпраці і наголосив на важливості розширення академічних можливостей щодо мобільності викладачів і студентів академії.

jm-03-06-2015-001 jm-03-06-2015-002 jm-03-06-2015-003

Інформацію підготувала