Візит до УАБС НБУ професора Урса Лендерманна в рамках модуля Жана Моне

22 травня в рамках модуля Жана Моне за грантовою програмою Еразмус+ академію відвідав професор Урс Лендерманн з Університету прикладних наук Дойче Бундесбанку (м. Хахенбург, Німеччина)

У рамках візиту відбулась ділова зустріч професора Лендерманна з активом Центру “ARMG”. Присутні були ознайомлені з діяльністю професора, а також обговорили питання щодо можливостей участі професора Лендерманна у майбутніх міжнародних проектах, а також проведенні спільних наукових досліджень.

Після зустрічі з представниками Центру “ARMG”, у коворкінг-центрі “UTime Hub” професор Лендерманн прочитав лекцію на тему “European Single Supervisory Mechanism and the Single Resolution Mechanism” (“Єдиний наглядовий механізм та Єдиний резолюційний механізм ЄС”). Єдиний наглядовий механізм є новою системою, яка дозволяє Європейському центральному банку втручатись у роботу будь-якого банку в межах єврозони. Метою його є зниження фінансових ризиків та уникнення ураження негативними процесами інших фінансово-кредитних установ. Лекцію професора Лендерманна відвідали студенти, аспіранти та викладачі академії, а також викладачі СумДУ.

Старший викладач кафедри міжнародної економіки академії Афанасьєва О.Б., доцент кафедри банківської справи Євченко Н.Г. спільно із запрошеним професором Лендерманном провели семінар зі студентами та аспірантами академії на тему “Bank supervision: European Experience and Implications for Ukraine”.

Учасникам семінару було запропоновано до розгляду звіти та робочі документи Європейського центрального банку та Дойче Бундесбанку, а також робочі папери, в яких розкриваються основні аспекти функціонування Єдиного наглядового механізму в ЄС.

Під час обговорення учасники представили власні точки зору щодо перспектив впровадження Єдиного наглядового та резолюційного механізмів в ЄС. Крім цього, студенти та аспіранти академії розповіли про особливості банківського нагляду в Україні, а також про напрямки основних реформ НБУ.

Запрошений професор відмітив високий рівень підготовки учасників семінару і був приємно вражений активністю студентів академії.

Активним учасникам семінару були вручені сертифікати про участь у модулі Жана Моне та заохочувальні подарунки від Інформаційного центру ЄС.

Захід відбувся у рамках модуля Жана Моне грантової програми ЄС Erasmus+, що фінансується Європейським Союзом. Модуль розрахований на студентів, які вивчають економічні дисципліни, або які мають бажання отримати додаткові знання у сфері європейських студій, і передбачає лекції запрошених професорів.

Інформацію підготували
старший викладач кафедри міжнародної економіки О.Б. Афанасьєва