Успішно завершився другий етап спільного проекту СНАУ – Чеського УПН

У рамках реалізації проекта «Посилення процесу нарощування потенціалу у сфері якості освіти та наукових досліджень в СНАУ та СумДУ» в жовтні 2017 року було реалізовано ряд навчальних семінарів для викладачів, аспірантів, студентів та адміністративного персоналу СНАУ та СумДУ. Спікерами на заходах виступили міжнародні експерти проекту. За результатами заходів учасники отримали підтверджуючі сертифікати участі в міжнародному заході.

Так, 5 жовтня 2017 року відбувся семінар з методології оцінки якості освітнього процесу на прикладі освітніх програм, який було проведено паном Яном Бєсєдою, експертом з Болонського процесу та якості освіти, доктором наук, науковим співробітником Центру досліджень вищої освіти Чеської Республіки. Аудиторією семінару став персонал двох університетів, відповідальний за забезпечення якості освітнього процесу, а також активне студентство. В результаті заходу кожен із університетів розробив чорновий варіант анкети опитування студентів щодо задоволеності якістю навчальної програми.

7 жовтня 2017 року відбулася зустріч з представниками студентського самоврядування СНАУ та СумДУ та семінар із методології оцінки якості освітнього процесу та участі в цьому процесі представників студентського самоврядування. Заходи провів пан Гинек Рубік, аспірант, представник студентства у сенаті ЧУПН, голова студентської палати в Комітеті професійної освіти Чеської Республіки. Студентство не лише обговорило практичні основи участі в забезпеченні якості навчальних програм, а і поділилося основними проблемами та шляхами їх вирішення.

10-11 жовтня 2017 року пан Девід Херак, доктор наук, професор, заступник декана інженерно-технологічного факультету з міжнародних зв’язків ЧУПН провів дводенний семінар із якісного написання наукових публікацій та особливостей публікацій у міжнародних журналах, що входять до якісних наукометричних баз даних. Кількість учасників семінару перебільшила заплановану в 3 рази, що підкреслює важливість пропонованої тематики.

Нагадуємо, проект «Enhancement of capacity building process in quality of education and research at SNAU and SSU» (Посилення процесу нарощування потенціалу у сфері якості освіти та наукових досліджень в СНАУ та СумДУ) стартував в травні 2017 року за фінансування Агенції Чеської Республіки з розвитку. Партнерами проекту виступили: Чеський університет природничих наук м.Прага (Чехія), Центр досліджень вищої освіти (Чехія), Сумський національний аграрний університет та Сумський державний університет. Координатор проекту в Україні – к.е.н., доцент кафедри менеджменту ЗЕД та євроінтеграції Сумського НАУ Замора О.М.

Наступні навчально-консультаційні заходи заплановано на весну 2018 року. Влітку 2018 року в місті Суми планується провести англомовну міжнародну літню школу із сталого сільськогосподарського розвитку для студентів та аспірантів СНАУ, СумДУ та ЧУПН.

Final2 Final3 Final4 Final5