Звіт за результатами наукової теми «Сталий розвиток та ресурсна безпека: від проривних технологій до цифрової трансформації економіки України»

У листопаді-грудні 2022 року у Сумському державному університету пройшли звіти за науковими темами. Олександр Кубатко, доктор економічних наук, професор, кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування виступив зі звітом за темою «Сталий розвиток та ресурсна безпека: від проривних технологій до цифрової трансформації економіки України».  Ковальов Богдан, кандидат економічних наук, доцент, кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування був присутній на секції щодо обговорення результатів наукової діяльності.

На науковій раді СумДУ було присутні більше, ніж 100 науковців та представників громадськості.

У проведеному дослідженні щодо формування відновної енергетики в ЄС було встановлено, що ВВП на душу населення має статистично значущий позитивний вплив на розвиток відновної енергетики.  Зокрема, при зростанні ВВП на 1000 доларів США, частка відновлюваних джерел енергії в країнах-членах ЄС зростає в середньому на 0,12%. Подібним чином збільшення ВВП на душу населення на 1000 доларів США призводить до зростання споживання відновної енергетики на душу населення на 50 кВт-год. Дослідження щодо ЄС були виконані в рамках, проекту Жана Моне   «Jean Monnet Chair in EU Economic Policies and Civil Society» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR).