Студенти-міжнародники ННІ БТ відвідали захід, присвячений пам`яті аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 2017 року виповнився 31 рік Чорнобильській трагедії – найстрашнішій катастрофі в історії людства. Годиною пам`яті та скорботи відзначили цю дату студенти спеціальності «Міжнародна економіка» другого та третього курсів разом із співробітниками відділу позанавчальної роботи та працівниками філії бібліотеки.

Чорнобиль… Урок, який ми не повинні забувати ніколи, тому що це надто гіркий урок втрат, урок мужності і стійкості водночас.

У своїй доповіді заступник начальника відділу позанавчальної роботи Тарабан Вікторія розповіла про основні причини виникнення аварії, про те, як здійснювалася евакуація населення, про героїв-ліквідаторів, які першими намагалися загасити пожежу, отримавши при цьому смертельну дозу радіації.

Присутні отримали статистичні дані стосовно кількості людей, що опинилися в жахливих та небезпечних умовах виживання, скільки людей назавжди покинули свої домівки, залишивши усі речі, домашніх тварин, усе дороге і близьке серцю.

Багатокілометрова територія навколо міста Прип`ять та Чорнобиль ось уже більше тридцяти років залишається зоною відчуження та назавжди стала законсервованим пам`ятником трагедії 1986 року.

Спеціалісти усього світу досліджують тему Чорнобильської катастрофи в рамках розвитку ядерної енергетики у світі.

Увазі студентам-міжнародникам був представлений документальний фільм, відзнятий британськими вченими до тридцятої річниці аварії на ЧАЕС.

Молоде покоління українців має розуміти всю глибину катастрофи Чорнобиля для нашої нації, для всього людства, усвідомлювати, яку руйнівну силу може нести в собі «мирний атом» та яких заходів треба вживати задля безпеки життя людини.