Чеський проект підтримки якості освіти та наукового потенціалу для Сумських ВНЗ

В травні 2017 року запущено проект «Enhancement of capacity building process in quality of education and research at SNAU and SSU» (Посилення процесу нарощування потенціалу у сфері якості освіти та наукових досліджень в СНАУ та СумДУ) за фінансування Агенції Чеської Республіки з розвитку. Партнерами проекту виступили: Чеський університет природничих наук м.Прага (Чехія), Центр досліджень вищої освіти (Чехія), Сумський національний аграрний університет та Сумський державний університет. Координатор проекту в Україні – к.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки Сумського ДУ Замора О.М.

academia logo final

Проект розроблений в якості наступника минулорічного проекту “Support in Harmonisation of Introduction of Bologna Principles at Ukrainian Agri-Universities, case study SNAU” (Підтримка гармонізації запровадження Болонських принципів в українських аграрних університетах, на прикладі Сумського НАУ), що реалізовувався на базі Сумського НАУ. Нагадаємо, що метою проекту була підтримка демократизації системи управління вузу через обмін ноу-хау в галузі якості освіти, а також підтримка міжнародного співробітництва між Чеським УПН та СНАУ. За результатами проекту було реалізовано 6 студентський грантів, закуплено обладнання та навчальну літературу на англійській мові, проведено ряд навчальних тренінгів для викладачів та керівництва вузу, а також СНАУ отримав сертифікат, підтверджуючий успішне виконання Європейських стандартів освіти (ESG policy).

academia logo final

Цього року проект розширив сферу підтримки вже на два вузи міста Суми. Бюджет складає 37000 євро, заходи заплановано на 2017 – 2018 роки. Основна мета проекту полягає у підвищенні якості вищої освіти в два обраних університетах Сум відповідно до європейських стандартів у сфері підтримки розвитку системи управління якістю з акцентом на пілотному застосуванні окремих методологічних інструментів, вдосконаленні науково-дослідних і наукових можливостей та підвищенні функціональних можливостей студентського самоврядування ВНЗ. Пропонований проект розроблений як наступний проект поглиблення і розширення виходів попереднього проекту. Мета буде досягнута шляхом обміну ноу-хау і передової практики з Чехії у сфері вищої освіти шляхом безпосередньої участі чеських експертів.

В рамках реалізації проекта для обох вузів заплановано ряд нарад та навчальних семінарів з питань забезпечення якості в сфері освіти і наукових досліджень, оцінки якості вищої освіти та наукових досліджень, наукові гранти для студентів, консультаційна та грантова підтримка студентського самоврядування, а також міжнародна літня школа (літо 2018 року). За результатами проекту має бути видана інформаційна брошура про досвід забезпечення якості освіти в Україні та Чехії, а також закуплене навчальне обладнання.