З 5 лютого по 9 лютого 2024 року виконавиця проєкту програми ЄС Еразмус+ за темою «Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats» (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH) к.е.н., доц., доцент кафедри міжнародних економічних відносин Домашенко Марина Дмитрівна прийняла участь у науково-освітньому стажуванні, організованому науково-технічною організацією Teadmus OÜ (Талін, Естонія) та Bielsko Biala University of Applied Sciences (Бельсько-Бяла, Польща), на тему: “Обмін досвідом у дослідженні та організації навчального процесу (активні методи навчання, електронне навчання та практичні заняття) з права, економіки та менеджменту та грантові можливості їх фінансування – досвід у різних країнах» (Талін, Естонія).

Стажування передбачало наступні модулі:

Модуль 1 (10.11.2023-09.12.2023). Науковий процес у галузі права, економіки та управління. Естонський досвід.

Модуль 2 (10.12.2023-01.09.2024). Організація науково-дослідної роботи зі студентами з права, економіки та менеджменту, в тому числі активними методами навчання. Естонський досвід.

Модуль 3 (10.01.2024-09.02.2024). Дослідження та організація навчального процесу з права, економіки та менеджменту (активні методи навчання, електронне навчання та практичні заняття), можливості фінансування проектів університетів. Обмін досвідом в різних країнах.

Загальна тривалість модулів: 180 годин = 6 кредитів ECTS

Під час заключної офлайн частини стажування (з 5.02.2024-09.02.2024 р. ), Домашенко М.Д. виступила з доповіддю на тему: «Обмін досвідом під час виконання проекту програми Erasmus + «Впровадження механізмів Європейського Союзу для протидії сучасним викликам і загрозам» (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025)», під час якої презентувала результати першого року реалізації проєкту.

Основні результати стажуванняотримання нових знань та вмінь щодо організації навчального процесу в країнах Європи; отримання практичних навичок щодо активних методів навчання, електронного навчання та гейміфікації у навчальному процесі; отримання нових знань щодо можливості фінансування Європейським Союзом проектів університетів; презентація результатів першого року виконання проекту програми Erasmus + «Впровадження механізмів Європейського Союзу для протидії сучасним викликам і загрозам» (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025)»

Щиро дякуємо організаторам за можливість отримання безцінного досвіду у організації активних методів навчання, у підготовках грантових заявок, які б фінансувалися Європейським Союзом та за цікавий матеріал для дискусії.