Співпраця за Програмою дистанційного навчання від CERGE-EI Foundation

З 4 березня 2024 р. студенти і аспіранти Сумського державного університету розпочинають вивчати курси за програмою дистанційного навчання за підтримки CERGE-EI Foundation (Чехія, м. Прага). Це стало можливим завдяки сприянню завідувача кафедри міжнародних економічних відносин д.е.н., професора Петрушенка Юрія Миколайовича та директорки програми курсів CERGE-EI Foundation  докторки філософії Даніелі Вулетич Чугаль.  Навчання буде відбуватися у дві хвилі: з 4 березня по 26 квітня та з 29 квітня по 21 червня 2024 року.

Викладачі ННІ БіЕМ будуть супроводжувати курси разом з іноземними колегами у якості місцевих інструкторів. Програма дистанційного навчання передбачає викладання економічних курси бакалаврату в університетах країн Східної Європи та колишнього СРСР. Метою цієї програми є надання базових і спеціалізованих курсів, які може бути важко запропонувати багатьом закладам або через недостатній попит студентів, або через відсутність факультету з відповідним досвідом. Більшість західних кваліфікованих головних інструкторів знаходяться в Празі та курси викладаються англійською мовою.

У весняному семестрі студенти мають змогу пройти навчання за такими курсами:

1. Економіка кліматичних змін (головний лектор – доктор філософії Сільвестер ван Котен; місцевий інструктор – д.е.н., професорка Чигрин Олена Юріївна).
  2. Економіка розвитку (головний лектор – докторка філософії Мартіна Міотто; місцевий інструктор – к.е.н., доцентка Щербаченко Вікторія Олексіївна).
  3. Економіка охорони здоров’я (головний лектор – докторка філософії Єва Громадкова, місцевий інструктор – д.е.н., професор Журавка Федір Олександрович).
  4. Вступ до науки про дані (головний лектор – доктор філософії Ваган Саргсян; місцевий інструктор – к.т.н., доцент Гриценко Костянтин Григорович).
  5. Поведінкова економіка (головний лектор – докторка філософії Айжамал Рахметова; місцевий інструктор – к.е.н., доцентка Щербаченко Вікторія Олексіївна).
  6. Коротко про економетрику (головний лектор – докторка філософії Елла Саргсян; місцевий інструктор – к.е.н., доцентка Койбічук Віталія Василівна).
  7. Міжнародна торгівля (головний лектор – докторка філософії Павла Возарова; місцевий інструктор – к.е.н., доцентка Ярова Інесса Євгенівна).

Викладачі Сумського державного університету пройшли відповідну підготовку перед початком викладання зазначених курсів та отримали сертифікати про участь у педагогічному тренінгу від програми дистанційного навчання для місцевих інструкторів.

Студенти, які успішно пройдуть зазначені вище курси, отримають сертифікати від CERGE-EI Foundation.