Відкриття зимової школи Жана Моне в УАБС НБУ

26 січня 2015 р. розпочала свою роботу перша зимова школа Жана Моне«Фінансові аспекти європейської інтеграції для аспірантів та молодих вчених».

Проведення зимової школи Жана Моне (26.01.2015 – 04.02.2015) стало можливим в рамках грантової програми ЄС Еразмус+.

Проект передбачає проведення академічних короткострокових курсів для аспірантів, студентів випускних курсів, які мають інтерес і наукові здобутки (доповіді на конференціях, наукові публікації) з питань європейської фінансової інтеграції.

Мета школи – підвищити фінансові знання та систематизувати кваліфікаційні компетенції у слухачів курсів з питань європейської інтеграції.

В рамках проекту розпочато курс лекторію, що проводиться викладачами академії:

• завідувачем кафедри банківської справи д.е.н., проф. Васильєвою Т.А.;
  • завідувачем кафедри бухгалтерського обліку і аудиту д.е.н., проф. Журавкою Ф.О.;
  • деканом обліково-фінансового факультету, д.е.н., доц. Савченком Т.Г.;
  • доцентом кафедри банківської справи, к.е.н. Сисоєвою Л.Ю.

Тематика лекцій охоплює теоретичні питання і практичні механізми реалізації фінансової інтеграції України в ЄС.

Крім того, програма школи передбачає проведення круглих столів на теми:

• «Євроінтеграція через освіту та мобільність»;
  • «Національні освітні традиції в контексті інтеграції».

Також програмою школи передбачений ряд інтерактивних заходів за участю професорів з вишів Європи.

Перша лекція на тему «Програма Жана Моне – підхід до розуміння процесів європейської інтеграції» проведена координатором проекту Сисоєвою Л.Ю. спільно з професором Едуардом Сіменсом (Prof. Eduard Siemens) з Університету прикладних наук Анхальт (Німеччина). Під час проведення скап-зустрічі професор з Німеччини підкреслив важливість інтеграційних зв’язків між вищою школою і бізнесом для забезпечення безперервного процесу практичної апробації наукових ідей викладачів та студентів, а також поділився власним досвідом реалізації бізнес-проектів. Слухачі школи ставили цікаві запитання і вільно спілкувалися англійською мовою.

Робота зимової школи передбачає також і цілий ряд заходів практичного характеру. Так, зокрема, асистенти кафедри банківської справи Ласукова А.С. та Богма С.Д. були модераторами роботи учасників школи над вирішенням бізнес-кейсів «Засади використання стратегії європейської інтеграції в фінансово-кредитній системі України», кожен з яких охоплював різний напрям європейської інтеграції. Ініціативні групи, які були сформовані учасниками, винесли на розгляд ряд змін, які необхідно внести до концепції ведення банківського бізнесу з метою підвищення його привабливості для європейських інвесторів, креативні ідеї ребрендингу вітчизняних банків у відповідності до європейських цінностей, а також стратегічні орієнтири забезпечення розвитку банків України. Робота над бізнес-кейсами передбачала застосування інструментів стратегічного аналізу, що дозволило учасникам розвинути свої аналітичні навички та здібності.

banking-28-01-2015-001 banking-28-01-2015-002 banking-28-01-2015-003

Координатор школи,