Лекція професора кафедри Жана Моне Римського Університету в УАБС НБУ

28 січня 2015 р. у мультимедійному залі наукової бібліотеки ДВНЗ «УАБС НБУ» проведена скайп-лекція професора кафедри Жана Моне Паскаля Трідіко.

Продовжує свою роботу зимова школа Жана Моне «Фінансові аспекти європейської інтеграції».

У рамках запланованих заходів для слухачів курсів організовано та проведено скайп-лекцію з професором кафедри Жана Моне Паскалем Трідіко (Pasquale Tridico) з Римського Університету (Італія).

Професор П.Трідіко представив учасникам школи лекцію з ґрунтовним презентаційним матеріалом на тему «Європейське управління та відповіді кризі», в якій виокремив основні причини та наслідки фінансової та боргової кризи у країнах Європейського Союзу, порівнюючи їх з ситуацією у Японії та США.

Слухачі виявили особливий інтерес до доповіді професора та скористалися можливістю поспілкуватися на актуальні теми. Так, учасники обговорили особливості євроінтеграційних процесів на сучасному етапі, зокрема, поставили питання щодо ролі регулятивних органів Євросоюзу у вирішенні кризових проблем. Студентка 4-го курсу Академії Майстренко Н. виступила з запитанням до професора щодо майбутнього розвитку співпраці України з європейським альянсом та перспектив інтеграції до нього нашої держави.

В ході спілкування професор П.Трідіко висловив інтерес і бажання відвідати Академію і виступити з курсом лекцій в рамках роботи літньої школи Жана Моне у 2015 році.

Наступним блоком лекцій, що були проведені для учасників стали виступи професорів Академії, а саме:

• завідувача кафедри банківської справи, д.е.н., професора Васильєвої Т.А.;
  • завідувача кафедри бухгалтерського обліку та аудиту, д.е.н., професора Журавки Ф.О.

Крім того, за цей час для слухачів курсів організовано екскурсію до Музею розвитку банківської справи на Сумщині та історії грошей. Після цікавої розповіді Тихенка Сергія Володимировича слухачі з інших міст України ділилися своїми позитивними враженнями між собою і висловлювали щиру подяку. З особливим інтересом учасники школи цікавилися можливостями наукової бібліотеки під час оглядової екскурсії.

Наприкінці тижня заплановано ще декілька культурних заходів.

banking-30-01-2015-002 banking-30-01-2015-003 banking-30-01-2015-004

Координатор школи,