Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Представники УАБС НБУ вивчали досвід Європейських центрів ім.Жана Моне

Вперше в Україні було проведено публічний захід з обміну досвідом та знайомства із здобутками Центрів ім.Жана Моне, що діють в НаУКМА та ДонДУУ.

Представники академії, активісти Центру ARMG (Васильєва Т.А., Євченко Н.Г., Сисоєва Л.Ю., Хвостов С.Л.), взяли участь у Міжнародній конференції “Назустріч викликам співробітництва між Україною та ЄС: досвід центрів ім. Жана Моне в Києві та Донецьку”. Конференція проходила у приміщенні Музею звитяги Національного університету “Києво-Могилянська академія”, вул. Сковороди, 2, м. Київ.

Конференція зібрала понад 100 учасників (науковці, викладачі, аналітики, експерти, представники владних структур, громадських організацій, аспіранти, студенти) з різних ВНЗ України, яким було цікаво ознайомитися з досвідом та здобутками за напрямком Жана Моне, адже мета конференції – презентація наукових та учбових напрацювань Центрів ім. Жана Моне в НаУКМА та ДонДУУ; обговорення сучасних викликів співробітництва між Україною та ЄС; вивчення доступу українських науковців та освітян до Європейського освітнього простору; просування ідей Програми Жана Моне в цілому.

Конференцію відкрили почесні гості:

  • Сергій Квіт, професор, Міністр освіти і науки України;
  • Андрій Мелешевич, професор, президент НаУКМА;
  • Світлана Марова, професор, ректор ДонДУУ.

У пленарному засіданні “Участь українських вишів в Європейському освітньому просторі” свої доповіді представили:

  • Хосе Леон-Лора, представник Європейської Комісії (Брюссель, Бельгія);
  • Ана-Марі Лізін, колишній член Європейського Парламенту (Брюссель, Бельгія);
  • Міхаель Болле, професор Центру ім. Жана Моне Вільного університету Берліна (Німеччина);
  • Олена Оржель, представник Національного Еразмус Плюс Офісу в Україні.

У роботі секції № 1 “ЄС та Україна: економічне співробітництво, соціальне партнерство та міжкультурний діалог: наукові та учбові напрацювання Центру Досконалості ім. Жана Моне в ДонДУУ” свої доповіді представили:

Людмила Батченко, д.е.н., проф., академічний координатор Центру Досконалості ім. Жана Моне в ДонДУУ. “Стратегічне партнерство України та ЄС: досягнення і втрати”.

Ніна Діденко, д.держ.упр., професор, академічний координатор європейського модуля “Європейська соціальна політика та моделі соціального партнерства”. “Соціальна політика та соціальний прогрес в ЄС”.

Ірина Сікорська, к.держ.упр., доцент, академічний координатор європейського модуля “Міжкультурна Європа: різноманіття та соціальна єдність”. “Європейські інтеграційні процеси: фокус на міжкультурний діалог та освіту”.

Модератор секції – Роман Петров (Центр ім. Жана Моне з європейських студій, НаУКМА).

У роботі секції № 2 “Інтеграція українських науковців і освітян в Європейський освітній простір: наукові та учбові напрацювання Центру ім. Жана Моне в Києві” свої доповіді представили:

  • Юрій Бажал, д. е. н., проф., завідувач кафедри економічної теорії НаУКМА “Інтеграція українських науковців і освітян в Європейський освітній простір в сфері економічних наук”.
  • Роман Петров, д.ю.н., доктор філософії в галузі права (Велика Британія), професор кафедри галузевих правових наук, керівник кафедри ім. Жана Моне з права ЄС “Інтеграція українських науковців і освітян в Європейський освітній простір в сфері юридичних наук”.

Модератор секції – Людмила Батченко (Центр Досконалості ім. Жана Моне ДонДУУ).

Отримана на конференції інформація буде використана під час реалізації академією грантів ЄС за напрямом Жана Моне по впровадженню 2-х модулів та при підготовці нових проектних заявок.

Довідково:

Жан Моне (9 листопада 1888 – 16 березня 1979), французький економіст і дипломат. Він вважається багатьма як один з головних архітекторів Європейського Союзу. Під час Першої світової війни він очолював франко – британський економічний комітет і запропонував створення франко – британського союзу. У 1947 році він розробив план Моне з відновлення та модернізації економіки Франції. У 1950 році Жан Моне і Роберт Шуман (міністр зовнішніх справ Франції) започаткували створення Європейського об’єднання вугілля і сталі – попередника Європейського економічного співтовариства та Європейського Союзу. Жан Моне був першим президентом Європейського об’єднання вугілля і сталі (1952 – 1955), а також засновником і президентом Комітету дій за Сполучені Штати Європи (1955 – 1975).

Інформацію підготував
провідний фахівець науково-дослідного центру
С.Л. Хвостов