Особливості міжнародних розрахунків від практикуючого фахівця

22 квітня 2021 р. доцент кафедри фінансів і підприємництва Похилько С.В. провела  онлайн-заняття з дисципліни «Міжнародні фінанси» за темою «Міжнародні розрахунки»   згідно розкладу для студентів групи Ф-81. До заняття  долучилася  практикуючий фахівець Світлана Лук’янова,  головний бухгалтер  ТОВ АВІС УКРАГРО .  В своїй лекції доповідач розповіла  про особливості  проведення експортно-імпортних  операцій та міжнародних розрахунків,  починаючи з відкриття валютного  рахунку у банку та до моменту передачі вантажу  у порту і  зарахування коштів на рахунок. Проте велика кількість контрактів підприємства  укладається  на умовах форвардної угоди. З метою подальшого спрощення ведення бізнесу в Україні Національний банк скасував вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень, що є дуже зручним для підприємства, яке одночасно є  імпортером сільськогосподарської техніки.  Пані Світлана  також зупинилась на особливостях оформлення закордонних відряджень, поставки товару,  правилах Інкотермс-2020. Наприкінці бесіди  розгорнулася жвава дискусія та  прозвучали відповіді на питання студентів.