Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ГРУПА СТУДЕНТІВ НА ЧОЛІ З ВИКЛАДАЧЕМ УАБС ВІДВІДАЛИ СТОЛИЦЮ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

14-21 липня 2019 року група з чотирьох студентів та доцент кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БТ «УАБС» СумДУ відвідали Лондон з освітньо-культурною метою. Студенти 1-4го курсу Анна Діана Слюсаренко, Маргарита Полієнко, Леонід Жужа та Максим Васильченко разом з викладачем к.е.н., доцентом Заморою Оксаною Михайлівною підвищували рівень володіння англійською мовою в Кенсінгтонській Академії Англійської Мови. За результатами були отримані сертифікати відповідного рівня. Академія є частиною Коледжу Дєвід Гейм, заснованою в 1978 році. Наразі її акредитовано Британською Радою на викладання англійської іноземцям. Коледж розташований в межах Сіті – району, найбільш відомого як ділового та банківського.

Ранки були присвячені інтенсивним зайняттям з носіями мови в інтернаціональних класах, а ввечері група відвідувала відомі на весь світ пам’ятки культури, архітектури та історії. Так, група відвідала Тауерський міст, Королівський Альберт-Хол,  одну з найвищих оглядових точок міста – Скай Гарден, королівський Джеймс парк та офіційну резиденцію нинішніх принца і принцеси Кембриджських, Кенсінгтонський палац – найскромніший з усіх монарших резиденцій Британської королівської сім’ї. Студенти були захоплені побаченим у всесвітньо відомому трикутнику музеїв: Музей природних наук – Музей науки – Галерея Алберта і Вікторії. Так, за деякими джерелами, музей V&A (Музей Вікторії і Альберта) є найбільшим в світі музеєм декоративно-прикладного мистецтва і дизайну. У музеї зберігається величезна, що відноситься до більш ніж 3000-літнього періоду, спадщина. Честь заснування музею належить королеві Вікторії, а її чоловік, принц Альберт, вніс величезний внесок у формування колекцій, скуповуючи на власні кошти старовинні і сучасні зразки декоративно-прикладного мистецтва. Щоб оглянути всі його постійні і тимчасові виставки, потрібно не один місяць щоденних і тривалих відвідувань.

Собор святого Павла є найвищою точкою Лондона, а також це – найбільша в Європі англіканська церква, яка іще є і резиденцією єпископа Лондона. Студенти були захоплені його архітектурою та величністю постатей, що поховані в його підземеллях. А в один з вечорів групі навіть вдалося відвідати один з серії концертів органної музики у Вестмінстер Еббі – готичній церкві на захід від Вестмінстерського палацу. Сьогодні вона знаходиться у винятковій власності британської монархії та є традиційним місцем коронації монархів Великої Британії та їх захоронень. Також, незабутньою була прогулянка на публічному транспорті, баржі, по Темзі до Грінвічського селища та відвідання нульового меридіана. Грінвічський меридіан розділив Землю на дві півкулі; від нього відтепер проводився відлік точного часу.

Екскурсія на комерційний проект компанії «Кока-Кола» лондонський Око,  найвідоміший універмаг Лондона Harrod’s та в британський парламент мали не лише розважальний, а і освітній характери. Так, Harrod’s вважається одним з найбільших і модних універмагів світу, що є ідеальною моделлю для вивчення всіх можливих вимірів успішного маркетингу. Візит група завершила спостереженням зміна монаршого караулу, а також приморського містечка Брайтон. Історія міста бере свій початок з середини вісімнадцятого століття, коли Річард Рассел – лікар за професією, опублікував свою наукову роботу, в якій описав, наскільки корисна морська вода як джерело для лікування. Пляж містечка часто відвідують відомі світові зірки, а його архітектурна перлина – Королівський Павільйон, старовинний пірс та центр морського життя просто зачаровують своєю красою.

Враження Анни Діани Слюсаренко: «В Лондоні була чудова їжа, найкраща Оксана Михайлівна, завдяки якій ми побачили все і трохи більше (спасибі вам велике ще раз). Я знайшла місце своєї душі, а також потрапила на незабутній для мене мітинг з питання Брекзіта. А сам Лондон виявився повним міксом, як культур, так і старого вікторіанського з новим модерним. Що варто зауважити: корінні англійці відразу кидаються в очі і британська культура незаперечно існує, скільки б туристів там не приїхало. Звичайно, запам’ятовується досвід спілкування з іноземцями, але, що мені подобалося найбільше, так це безвихідність, коли у тебе немає вибору і єдина мова спілкування це – англійська, ось це було найкрутішим, на мою думку!»