Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Студенти та викладачі ННІ БТ «УАБС» провели ряд заходів присвячених глобальній міжнародній ініціативі «Global Money Week»

П’ятий рік поспіль Україна долучається до глобальної міжнародної навчальної ініціативи – «Global Money Week» – Всесвітній тиждень грошей. Це щорічний глобальний проект, що включає світові й регіональні акції та заходи, мета яких – звернути увагу громадськості на фінансову освіту і фінансову грамотність, за допомогою творчих та інтерактивних заходів розповісти дітям та молоді про всі аспекти, пов’язані з грошима. Уперше до цього проекту долучилися й студенти та викладачі ННІ БТ «УАБС», які провели ряд надзвичайно яскравих та цікавих заходів за участі школярів, учителів та фахівців фінансового сектору. Цього року «Всесвітній тиждень грошей» – проходив з 12 по 18 березня. Представимо дайджест найяскравіших моментів.

Правильна фінансова поведінка – це запорука нашого щасливого майбутнього! Саме під таким девізом відбулася серія відкритих тренінгів з «Фінансової грамотності для школярів» від викладачів кафедри ФБСС ННІ БТ «УАБС» Семенога А.Ю. та Пахненко О.М. У тренінгу взяли участь понад 100 школярів зі шкіл міста Суми.

Використовуючи матеріали інтерактивної лекції, учні разом із викладачами розглянули тему «Особисті фінанси», зокрема познайомилися зі складом доходів і видатків домогосподарств, формуванням їх бюджету, необхідністю та способами заощадження коштів. Особливу зацікавленість в учнів викликали інтерактивні тренажери, які, з одного боку, допомогли закріпити знання базових фінансових категорій в цікавій ігровій формі, а з іншого – дозволили учням позмагатися між собою у тому, хто перший подолає завдання.

Доречі аналогічний тренінг з «Фінансової грамотності» у формі методичного семінару пройшов і для вчителів міста Суми, які відтепер мають можливість вільно користуватися навчальними матеріалами та тренажерами для підготовки власних уроків для школярів. Матеріали розміщені у вільному доступі на платформі «Екзаменаріум» від СумДУ.

Протягом всього тижня відбувались екскурсії для учнів шкіл м. Суми та студентів інституту до Музею грошей, який розташований у Конгрес-центрі СумДУ. Кожна екскурсія була не схожою на попередню так як відвідувачі задавали дуже різні запитання, тим самим відкриваючи для себе нові унікальні факти розвитку української грошової одиниці та банківництва на Сумщині.

14 березня 2018 у Конгрес-центрі СумДУ також було проведено цікавий круглий стіл на тему «Криптовалюти і блокчейн: сучасні тенденції і проблеми». Доповідачами заходу були проф. Ірина Дяконова, директор ННІ БТ «УАБС» СумДУ, яка презентувала доповідь на тему: «Дослiдження криптовалют на тлi трансформацiï свiтових валютних систем». Також до дискусії долучилися студенти спеціальності 2Фінанси, банківська справа та страхування» Ірина Кошлата, яка розповіла про сучасні тенденції розвитку ринку біткоіна, Максим Галич та Ірина Лучко, які доповіли  про легалізацію криптовалют в різних країнах світу.

У ролі запрошених експертів, які з критичної точки зору підійшли до розглянутої проблематики, були директор управління ОТП Банку в м. Суми Євген Чернуха, та заступник начальника управління Укрсиббанку в м. Суми Анжела Зенікова. Шановні експерти поділилися власними думками стосовно перспектив розвитку криптовалют та можливих наслідків їх використання для фінансової та банківської сфери. Захід проходив під керівництвом к.е.н. доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування ННІ БТ «УАБС» СумДУ Лариси Сисоєвої.

Четвер 15 березня видався надзвичайно насиченим різноманітними заходами. Зранку студенти інституту долучилися до конкурсу ідей на тему «I save because… (Я заощаджую тому, що…)». Як виявилося, наші студенти дійсно вміють і хочуть заощаджувати, адже їхні цілі безсумнівно варті уваги і ресурсів для досягнення. На великій перерві замість того, щоб поласувати смачними пиріжками та тістечками, магістри кафедри фінансів, банківської справи та страхування долучилися до флешмобу, присвяченого «Тижню грошей», виклавши із кольорових табличок абревіатуру «GMW» між навчальними корпусами.

Крім того, у цей день стартував цікавий та неординарний проект – «Бібліотека Приватбанку», метою якого є знайомство студентів з кращими світовими практиками в менеджменті сучасного бізнесу, підготовка наших студентів до практичної роботи в успішній та орієнтованій на постійний розвиток компанії. Проект реалізовано за ініціативи голови Сумської філії ПАТ «Приватбанк», к.е.н. Чернявського Ігоря Борисовича та завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування професора Школьник Інни Олександрівни. Презентація «Бібліотеки» відбулася в стінах інституту, протягом якої Ігор Борисович поділився зі студентами досвідом успішного використання книг, як засобу генерації колективних ідей співробітників банку, що сприяли його інноваційному та стрімкому розвитку. Доречі, подаровані книги є світовими бестселерами у сфері бізнесу і тепер доступні нашим студентам.

Студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Тетяна Кириєнко та Валерій Бородавка до «Всесвітнього тижня грошей» презентували відеоролик на тему «Мистецтво заощаджувати: корисні лайфхаки». Дана робота стала фіналістом Всеукраїнського конкурсу відео-робіт серед студентів вищих навчальних закладів України, організаторами якого стали Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Міжнародної організації USAID.

Підсумковим етапом «Всесвітнього тижня грошей» стала поїздка до Музею грошей Національного банку України (м. Київ), де для наших студентів була проведена пізнавальна та інтерактивна екскурсія. Презентація цікавого відеоролику відкрила багато несподіваних фактів про особливості сучасної гривні всіх номіналів. Унікальні експонати монет та банкнот різних історичних епох дозволили поринути в часи Київської Русі та інших періодів становлення української державності. Особливою родзинкою відвідин Музею стало те, що кожен зміг відчути себе справжнім майстром із виготовлення монет і на згадку про цю поїздку викарбувати власну «золоту» монетку. Після екскурсії учасників поїздки чекала цікава прогулянка столицею.

gmw1 gmw2 gmw3 gmw4 gmw5 gmw6 gmw7 gmw8 gmw9 gmw10 gmw11 gmw12 gmw13 gmw14 gmw15 gmw16 gmw17 gmw18 gmw23 gmw19 gmw20 gmw21 gmw22 gmw111