Студенти академії Марія Савченко, Віктор Мунтян, Віталій Захожий і Наталія Кузьович стали лауреатами ІІ премії Всеукраїнського конкурсу “Українці у світі”, організованого однойменним фондом Петра Ющенка. У цих престижних інтелектуальних і творчих змаганнях взяли участь понад 200 робіт від студентів, аспірантів, учених, співробітників Ради Європи та інших осіб, які серйозно цікавляться історією та краєзнавством. Наші студенти представили спільну працю, створену за матеріалами гуманітарного проекту академії “Будетлянин Давид Бурлюк” про свого знаменитого земляка, батька російського футуризму. Юні представники академії вибороли другу грошову премію у номінації “Видатні українці”.

Слід зазначити, що члени журі – авторитетні в Україні люди, серед яких: Сергій Квіт – професор, президент Національного університету “Києво-Могилянська академія”; Роланд Франко – внук знаменитого українського письменника Івана Франка; Віктор Андрущенко – професор, ректор Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова; Станіслав Кульчицький – професор, заступник директора Інституту історії України НАН України; Ольга Богомолець – головний лікар Клініки лазерної медицини Інституту дерматокосметології, автор і виконавець сучасних і старовинних українських пісень та ін. Ці поважні особи, а також професор мистецтвознавства, бурлюкознавець Дмитро Горбачов високо оцінили дослідження молоді УАБС НБУ.

Вручення премій відбувалося в Києві, в Українському домі, на тлі галереї портретів видатних людей світу, які мають українське коріння (із відомої колекції Петра Ющенка). Таким чином, і наша молодь залучилася до благородної справи – вивчення вітчизняної історії та вшанування знаменитих земляків, якими захоплюється увесь світ.