Участь у семінарі з питань інтернаціоналізації вищої освіти

У п’ятницю 19 лютого заступниця директора ННІ БіЕМ, викладачка кафедри управління імені Олега Балацького Тетяна Майборода та директор департаменту міжнародної освіти СумДУ Божко Микола прийняли участь у семінарі «Інтернаціоналізація вищої освіти: нормативно-правове регулювання процесу запрошення іноземних студентів на навчання в Україні», який відбувся у Сумському національному аграрному університеті.

Головна спікерка семінару – директорка Українського державного центру міжнародної освіти пані Олена Шаповалова, яка представила новації у наборі іноземних студентів, особливості міжнародної діяльності закладів вищої освіти та інформацію щодо створення Єдиної міжвідомчої електронної бази з набору іноземців на навчання в Україні, а також деяких законодавчих змін, пов’язаних з цим процесом.

З кожним роком кількість іноземних студентів в Україні, у СумДУ і, зокрема, в інституті БіЕМ зростає (наразі, кількість іноземних студентів в Україні близько 80 тисяч, у СумДУ – більше 1800, при цьому в інституті БіЕМ – 90 іноземців), збільшується кількість програм з англійською мовою викладання. Отже, питання координації набору іноземних студентів, надання освітніх послуг відповідного рівня, створення сприятливого інтеркультурного середовища для їхнього навчання та дозвілля є актуальним і важливим питанням.

По завершенню семінару були отримані сертифікати, як підтвердження підвищення кваліфікації у галузі організації освітнього процесу для іноземних студентів.