Студенти УАБС пройшли виробничу практику у Польщі

Студенти УАБС відвідали польське місто Катовіце з метою проходження практики у місцевих фондах та бюджетних організаціях.

У рамках договору про співробітництво двох вишів УАБС та Вищої школи Банкової (Wyższe Szkoły Bankowe) у період з 06.02.2016 по 20.02.2016 року студенти 4 курсу обліково-фінансового факультету спеціальності «Облік і аудит» проходили виробничу практику  у польському місті Катовіце.

Слід відмітити потужні база практики, запропоновані представниками Вищої школи Банкової,Відділення Верхньосілезького фонду СА у місті Катовіце (Funduszu Górnośląskim S.A. Oddział w Katowicach), Europe Direct-Katowice та Управління контролю за сплатою податків (Urządzie Kontroli Skarbowej).

Студентки Гаранжа Анна, Гусак Анна і Трофименко Аріна проходили практику у Відділенні Верхньосілезького фонду СА у місті Катовіце (Funduszu Górnośląskim S.A. Oddział w Katowicach). Керівниками місця практики було складено двотижневий план заходів. Впродовж першого тижня дівчата ознайомились з метою, організаційною структурою, основними завданнями та послугами, які надаються фондом; розглянули діяльність Enterprise Europe Network та його особливості.

Відвідали відділ бухгалтерії та фінансів, ознайомились з організацією праці, документообігом та основними завданнями підрозділу; відділ проектів та тренінгів, де практиканткам були представлені найцікавіші реалізовані проекти та стартапи у рамках програми «Pożyczymy Ci sukcesu»; організаційно-правовий відділ, де розглянули суть процедури закупівель.

Взяли участь у тренінгу «Zasady przygotowania wnioskow o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej», що було засвідчено сертифікатами. Познайомилися з діяльністю локального інформаційного пункту європейського фонду в Сосновце.

Впродовж другого тижня було організовано зустрічі з партнерськими організаціями:

– Śląskie Regionalny Fundusz Poręczeniowy sp. Z o. o. w Katowicach, де отримали вичерпну інформацію щодо способів фінансової підтримки мікро, малих та середніх підприємств; умовах надання та повернення кредитів, лізингів та проведення тендерів.

– Śląskie Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie, де розглянули діяльність центру, його основні програми – RPO WSL 2007-2013 та RPO WSL 2014-2020, ознайомилися з роботою відділів та отримали можливість відчути себе консультантами, виконуючи практичні завдання.

Студентки Віта Думенко і Жанна Фесенко проходили  практику у Europe Direct-Katowice та проводили лекції для дітей молодших і старших класів, презентували важливі факти про  Україну. У ході презентацій були обговорені питання про нинішній стан України, житлові умови громадян, але самим цікавим було порівняння давніх традицій України і Польщі, особливості культури та історії цих суміжних країн. Для школярів було незвично і цікаво послухати українську мову в оригіналі і спостерігати своїми очима не тільки дівчат з України, але і побачити чудові українські вишиванки. Це був незабутній досвід для польських школярів і для студентів УАБС.

Студентки Ілларіонова Катерина, Іванова Аліна та Мороз Світлана проходили  практику в Управлінні контролю за сплатою податків (Urządzie Kontroli Skarbowej). Вони ознайомилися зі структурними підрозділами даного управління та безпосередньо з тим, що входить в обов’язки кожного з них.

У процесі проходження практики були ознайомлені з наступними аспектами роботи у відділах контрольного управління:

–     організаційна структура Управління контролю за сплатою податків;

–     особливості діяльності структурних підрозділів бюджетної установи;

–     система організації та функціонування бухгалтерської служби;

–     основні засади ведення бухгалтерського обліку.

Дана подорож запам’яталася не лише отриманням безцінного досвіду, але і активним відпочинком за сприянням WSB. Це мав би бути складний період адаптації – інше середовище та мова, але завдяки підтримці керівництва WSB наші студенти безперешкодно отримували нові знання, досвід та насолоджувались атмосферою європейської країни.

Було цікаво порівнювати дві межуючі країни і за цей короткий термін студенти УАБС вперше відкривали для себе горизонти Польщі, відвідали багато символічних місць:

– екскурсійна прогулянка по місту Катовіце;

– незабутня подорож до королівського міста Кракова;

– неймовірна екскурсія у Відні (Австрія);

– похід у місцеву пивоварінню «Tulskiy»;

– знайомство за класичною музикою у місцевій філармонії;

– екскурсії до сілезького музею, копальні з видобутку вугілля (320 метрів у глибину), ботанічного саду, планетарію та ін.

Висловлюємо щиру вдячність WSB за теплий прийом та окремо хотілося б відмітити вклад керівника міжнародного відділу Моніки Томашевської та її асистента Вікторії Філіпченко, які весь час координували та урізноманітнювали студентський вільний час. Сподіваємося на подальшу співпрацю.