Школа професійного розвитку «Insights into Foreign Language Learning, Teaching & Assessment: Streamlining Practices»:

22-23 лютого 2017 року в рамках Школи професійного розвитку «Insights into Foreign Language Learning, Teaching & Assessment: Strуamlining Practices», яка була організована Центром професійного розвитку та мовної освіти «Academia» кафедри іноземних мов Навчально-наукового інституту бізнес-технологій, відбувся дводенний інтенсивний тренінг для вчителів та викладачів іноземних мов ВНЗ і загальноосвітніх шкіл м. Суми та Сумської обл.

Тематика тренінгів покрила такі актуальні для освітянської спільноти України сфери як:

• підходи та принципи організації сучасної взаємодії в режимі «Вчитель» – «Учень/Студент» – «Навчальне середовище»;
  • перехід від «знаннєцентричної» моделі навчання до «компетентностної, від авторитарної моделі класного спілкування до моделі, центрованої навколо учня;
  • вибір евристичного поєднання «золотої класики» методичних стратегій та гуманістичних інновацій в межах нової освітньої парадигми сучасності, яка іменується «цифровою педагогікою».

Під професійним патронатом кандидата педагогічних наук, доцента Карпової В.М. участники «Школи» зробили впевнені кроки у напрямку засвоєння передових комунікативно-когнітивних технологій у навчанні іноземних мов, творчого самовираження та застосування прийомів мультисенсорного навчання при створені зони навчального комфорту.

Terra Incognita тестології стала менш незвіданою та більш зрозумілою завдяки  тренінгам кандидата філологічних наук, доцента, зав. кафедри іноземних мов ННІБТ «УАБС» Гнаповської Л.В., де участики отримали змогу ознайомитись із теорією та «скуштувати» на практиці процедури мовного оцінювання, «приміряти» на свою педагогічну діяльність базові принципи дизайну мовного тесту, поділитись досвідом практичного втілення загальноєвропейських та світових стандартів в оцінювання мовних досягнень студентів.

Актуальні питання навчання іноземної мови в режимі он-лайн були  представлені в тренінгах  команди викладачів кафедри іноземних мов ННІБТ «УАБС» у складі Сушко-Безденежних М.Г. і Скарлупіної Ю.А. Участики отримали досвід оперування  англомовними цифровими ресурсами в мережі інтернет, що розширило реальні можливості роботи над засвоєнням іноземних мов та відкрило нові горизонти перспектив міжкультурного і професійного спілкування в умовах концепції мовної освіти, що наразі суттєво змінилась.

Организацію активного та інтерактивного навчання представив лектор Німецької служби академічних обмінів DAAD К. Грюнвальд, який поділився неоціненним досвідом організації пізнавальної діяльності студентів в процесі навчання іноземних мов і мотивації їх до активної співпраці в масштабах групи, школи, факультету тощо.

За два дні, наповнених напруженою роботою у поєднанні з яскравими емоціями та незабутніми моментами неформального спілкування, учасники  «Школи професійного розвику» отримали унікальну можливість не лише ознайомитись з новими реаліями в методиці навчання іноземних мов та педагогіці загалом, а й – що є найголовнішим і найціннішим – відчути смак зростання і драйв розвитку у складі команди однодумців!

Новий проект Центру професійного розвитку та мовної освіти «Academia»  кафедри іноземних мов ННІБТ «УАБС СумДУ під назвою «Відкрита кафедра» стартував! Бажаємо всім нам натхнення, мудрості і наснаги задля його повномасштабної реалізації. Щиро сподіваємось, що, зустрівшись одного разу у затишних аудиторіях Конгрес-центру СумДУ, ми не загубимось і реалізуємо платформу неформальної професійної освіти, плекаючи нові плани, реалізуючи нові проекти, генеруючи нові ідеї!

Девізом нашої Школи була цитата Овідія «Tempora mutantur et nos munantur in illis» («Часи змінюються, і ми змінюємось разом із ними»). А слоган Центру  «Academia» – «TIME TO GROW». Тож, йдемо разом, зростаємо разом, змінюємось разом!

Дізнайтесь більше:  http://inmov.uabs.sumdu.edu.ua/ua/news/item/42-93