ІІ Мистецький практикум «Український авангард: Історія. Імена. Події»

22 жовтня 2014 р. в УАБС відбувся ІІ Мистецький практикум “Український авангард: Історія. Імена. Події”, який був присвячений 135-річчю від дня народження Казимира Севериновича Малевича (1879-1935). У вступному слові проректор академії Алла Ярова відмітила унікальність цього культурного заходу, аналогів якому немає в українських вищих навчальних закладах. Кандидат мистецтвознавства Сергій Побожій розповів про фільм “Явлення чорного квадрата на Конотопському озері”, поява якого співпала зі 100-річчям перебування К.Малевича у Конотопі. Крім фільму учасники та гості практикуму познайомилися з картиною конотопського художника Володимира Борошнєва “Загадка Малевича або явлення чорного квадрата на Конотопському озері” з мистецького зібрання академії. Митець розповів про нові факти з біографії К. Малевича, а також про історію написання картини. Потім студенти першого курсу групи Ф-42 Аліна Безмощук, Вероніка Литовцева та Владислав Васильєв прочитали поезію сумського поета Василя Клименка “Три квадрата Малевича”. У літературній вітальні наукової бібліотеки відбулася також презентація видання, підготовленої кандидатом мистецтвознавства Ніною Велігоцькою (Київ) “Шляхами Малевича. Зупинка – Конотоп”. Керівник студії перформансу УАБС НБУ кандидат педагогічних наук Римма Миленкова та студентка факультету правознавства Ніна Харченко не тільки познайомили з перформансом “Its my Life”, але й залучили до нього присутніх – студентів, викладачів, митців. У другій половині дня учасники практикуму відвідали галерею мистецтв “Академічна”, де зустрілися з художником, лауреатом Державної премії України Іваном Лукашем – автором триптиху “Мцирі”. Виставку сумського митця галерея присвятила 200-річчю від дня народження поета і художника М.Лермонтова. У повідомленні “Літературна класика та мистецький авангард” доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, куратор галереї мистецтв “Академічна” С. Побожій познайомив з творчістю маловідомого митця Б. Комарова та акцентував увагу на його ескізі “Кирибеєвич перед Грозним” (1915). Наприкінці учасники практикуму завітали до галереї актуального мистецтва “АкадемАrt”, де переглянули фотовиставку “Вид, що зникає”.