І Мистецький практикум “Український авангард: Історія. Імена. Події”

8-9 жовтня 2013 р. в УАБС відбувся І Мистецький практикум “Український авангард: Історія. Імена. Події” для студентів і викладачів вищих навчальних закладів системи Національного банку України. Цей культурний захід спрямований на залучення студентської молоді до сучасного візуального мистецтва, знайомства з його новими формами та надання навичок використання досягнень мистецтва у ході виконання професійних обов’язків.

Учасники практикуму ознайомилися з поглядами російських та українських мистецтвознавців на проблему зародження та генези авангарду в мистецтві ХХ ст., переглянули фільм “Олександр Богомазов і український кубофутуризм” (автор сценарію професор Д.О. Горбачов), взяли участь у реперформансі “Sanitas 22”, прослухали повідомлення про нове надходження до Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького з Японії – картину Давида Бурлюка “На морському узбережжі” (1921).

Студія перформансу УАБС (керівник – Миленкова Р.В.) у стінах художнього музею показала реперформанс Йозефа Бойса “Як пояснити картини мертвому зайцю”. Під час екскурсії науковою бібліотекою УАБС учасники практикуму познайомилися з українським трансавангардом у мистецькому зібранні нашого вишу, а в літературній вітальні були присутніми на презентації монографії кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри соціально-гуманітарних дисциплін С. Побожія“Мистецтвознавчі нариси” (2013).

Галерея мистецтв “Академічна” (керівник – С.І. Побожій) разом з Сумським обласним художнім музеєм ім. Н.Онацького організували виставку “Художник у провінції” із зібрання музею. Виставка присвячена 150-річчю від дня народження художника К.І. Власовського (1863-1922). Вернісаж цієї виставки завершив програму І мистецького практикуму “Український авангард: Історія. Імена. Події”.