Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Інші ресурси

“Інші ресурси” – це інформація про проекти та мистецькі заходи, що відбуваються у стінах нашого вишу.

Проект “Банки Сумщини” націлений на вивчення історії банківництва в нашому регіоні з початку появи банків та до нашого часу. У рамках проекту проведені системні дослідження, видано монографію, поповнено експозицію Музею розвитку банківської справи та історії грошей, проведено презентації, засідання круглих столів та виставки, що стосуються розвитку банківської справи на Сумщині.

Численні пленери, виставки та зустрічі митців на базі академії надали можливість сформувати власну колекцію. “Мистецьке зібрання” – підбірка живопису та графіки, до якої входять твори митців України, Хорватії, Польщі, Швейцарії та інших країн світу. Палітра мистецьких пошуків відображена у зібранні надзвичайно широко: від реалізму до постмодернізму, від примітивізму до романтизму. Твори із мистецького зібрання академії неодноразово експонувались на виставках у галереї “Академічна”, а також у Сумській муніципальній галереї.

Мистецький проект “Будетлянин Давид Бурлюк” присвячений нашому видатному земляку Давиду Бурлюку. Проект передбачає вивчення творчої спадщини митця, проведення численних пленерів, виставок, зустрічей тощо. Підтриманий у світовому просторі, зокрема, в Японії, Канаді, інших країнах.

З 2011 р. в академії було започатковано проведення “Міжнародних мистецьких пленерів”. До складу учасників пленеру запрошуються митці з України та Польщі. Планується розширення країн-учасниць. В основі ідеології пленерів – знайомство не тільки з Сумщиною, але й з мистецтвом усіх областей України.

Культурний проект “Мистецький практикум” має назву: “Український авангард: Історія. Імена. Події”. Мета цього проекту – дати уявлення студентській молоді про український мистецький авангард 1910-20-х рр. і водночас – про тенденції розвитку сучасного візуального мистецтва, розширити уявлення про напрямки діяльності митців на сучасному етапі, познайомити з художньою практикою візуального українського мистецтва.