У рамках модуля Жана Моне в УАБС провели семінар для вчителів загальноосвітніх шкіл м. Суми

25 листопада у бібліотеці Української академії банківської справи завідувач кафедри банківської справи д.е.н., професор Васильєва Т.А. провела семінар «Основи обачливої фінансової поведінки». У семінарі, який проведено в рамках модуля Жана Моне «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження та розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення», що фінансується Європейським Союзом, брали участь вчителі загальноосвітніх шкіл м. Суми.

Завідувач кафедри банківської справи, д.е.н., професор Васильєва Т.А. ознайомила учасників семінару із основами раціонального ведення та планування власних фінансів; розглянула специфіку формування та використання населенням власних заощаджень. Також лектор зосередила увагу на особливостях кредитно-депозитного обслуговування фізичних осіб комерційними банками та ризиках надмірного боргового навантаження. Васильєва Т. А. охарактеризувала основні небанківські фінансові послуги, їх призначення та ризики для споживачів; наголосила на необхідності підвищення податкової культури населення та формування несприйняття корупції членами українського суспільства.

Всі теми були розглянуті в контексті можливості застосування європейського досвіду у формуванні обачливої фінансової поведінки споживачів фінансових послуг. Особливу зацікавленість слухачів викликала проблема існуючих ризиків на ринку фінансових послуг та захисту прав громадян при здійсненні фінансових операцій.

По закінченню семінару відбулося активне обговорення учасниками актуальних питань щодо сучасної ситуації у банківському секторі України. Підсумком заходу стало вручення сертифікатів, що підтверджують участь вчителів у модулі Жана Моне.

Висловлюємо щиру подяку методисту Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської Ради Голобородько Н.В. за допомогу та сприяння в організації даного заходу.

fin-30-11-2015-2 fin-30-11-2015-3 fin-30-11-2015-4

Інформацію підготували: