Підсумки другої зимової школи Жана Моне в Сумах

З 1 по 5 березня 2016 року в Українській академії банківської справи була проведена друга зимова школа Жана Моне «Фінансові аспекти європейської інтеграції для аспірантів та молодих вчених».

Молоді науковці з Києва, Харкова, Луцька, Полтави, Черкас, Дубна та Сум брали участь у роботі зимової школи Жана Моне, проведення якої стало можливим завдяки грантовій програмі ЄС Еразмус+. Тематика лекцій охоплювала теоретичні питання та практичні механізми реалізації фінансової інтеграції України в ЄС.

Слухачі мали змогу прослухати курс лекцій за участю викладачів Української академії банківської справи, а саме: професора Т. А. Васильєвої, професора Ф. О. Журавки, доцента Т. Г. Савченка, доцента Л. Ю. Сисоєвої.

Також для слухачів було організовано та проведено скайп-лекцію професора кафедри Жана Моне Штефано Юсей з Університету Кальярі (Італія) на тему «Підтримка розвитку і управління в ЄС: регіональний аспект». Італійським професором представлено результати звіту Європейського Союзу щодо соціально-економічного розвитку країн-членів ЄС та існуючих на сьогодні проблем в межах Євросоюзу.

Вперше до участі в роботі школи долучилися керівники провідних банківських установ Сумщини. Так, в рамках школи відбувся круглий стіл за участю професора Т. А. Васильєвої та директора Сумської філії АТ «Ощадбанк» О. В. Радченка на тему «Державні банки України: можливості чи виклики для економіки». Особливий інтерес серед слухачів викликала дискурс-панель на тему «Європейський банкінг в Україні – реалії впровадження: погляд банкіра», яку провели професор Т. А. Васильєва та директор Сумської філії ПАТ КБ «ПриватБанк» І. Б. Чернявський.

У рамках школи викладачами кафедри банківської справи С. Д. Богмою та А. С. Ласуковою з учасниками проведено воркшоп на тему «Нові бізнес-технології в європейській практиці». Під час воркшопу учасники познайомилися з новинками у сфері банківських технологій та працювали в групах над розробкою нового унікального банківського продукту. Змагання проводилося у максимально реалістичних умовах, де команда повинна була продати свій унікальний банківський продукт різним категоріям клієнтів.

Наприкінці курсів слухачі школи мали представити власні проекти-презентації, присвячені фінансовим аспектам європейської інтеграції.

Насиченою була і культурна програма. Так, слухачі школи відвідали Музей розвитку банківської справи на Сумщині та історії грошей, а також здійснили оглядову прогулянку по місту Суми і його історичним пам’яткам.

По завершенню роботи школи учасниками були вручені сертифікати, що підтверджували проходження курсів у рамках програми ЄС Еразмус+.

Учасники проекту наголошували на тому, що зимова школа Жана Моне довела високий рівень професіоналізму лекторів, які готували та представляли матеріал.

Наступний цикл лекцій буде проведено в рамках літньої школи Жана Моне. Але вже зараз всі бажаючи можуть подавати заявки на адресу електронної пошти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або звертатися до координатора проекту – Лариси Юріївни Сисоєвої: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Детальну інформацію про діяльність школи ви можете дізнатися на нашій сторінці в Facebook https://www.facebook.com/jean.monnet.uab

001_2_b022079b5c717699bb084b78abd83e67 002_3_1bc268f6578da8e0da572ff79b4515c0 003_3_3de63e24bc062d34af1f7461988f604d

Координатор проекту,