Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Вивчаємо нові можливості грантової програми Еразмус+

Всеукраїнський інформаційний день програми Європейського Союзу Еразмус+ відкрив нові можливості для участі академії у грантових конкурсах 2015 року.

4-5 листопада 2014 р. представники Центру соціально-економічних досліджень та академічної мобільності (ARMG), доцент кафедри банківської справи Сисоєва Л.Ю., доцент кафедри банківської справи Євченко Н.Г. та провідний фахівець науково-дослідного центру Хвостов С.Л. взяли участь у Всеукраїнському інформаційному дні програми Європейського Союзу Еразмус+, який проходив у м. Києві на базі Національного університету харчових технологій.

УАБС НБУ

Захід організовано Національним Еразмус+ офісом в Україні у тісній співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні, за підтримки Міністерства освіти і науки України та Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА).

У заході взяло участь більш ніж 250 учасників, які прибули з усіх куточків України, а також Бельгії, Франції, Білорусі та Молдови.

Інформаційний день розпочався вітальними словами першого радника, керівник відділу економічної співпраці, соціального та регіонального розвитку Представництва ЄС в Україні Хуана Мера Капелло, представника Міністерства освіти і науки України Ольги Котової, ректора університету харчових технологій Сергія Іванова.

У рамках Інформаційного дня було представлено: загальний огляд програми та напрями Еразмус + у сфері вищої освіти; правила та умови участі українських вищих навчальних закладів у конкурсах програми співпраці за напрямами: “навчальна мобільність”, “розвиток потенціалу вищої освіти” (колишня програма Темпус), “Жан Моне”; рекомендації з підготовки проектних заявок; кращий досвід найбільш успішних проектів програми Темпус, що може бути застосований при підготовці проектів Еразмус+.

Про досвід участі у попередніх програмах розповіла директор проекту ЄС “Національний Темпус-офіс в Україні” (Національний Еразмус+ офіс) Світлана Шитікова. Огляд можливостей в рамках міжнародного виміру програми Еразмус+ представила Пайві Гернеснімі (Національне агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА – Брюссель). Про спільні магістерські програми й співпрацю університетів із реалізації спільних програм йшлося у виступі Яни Фіоріто (Національне агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА – Брюссель). Також у перший день роботи було презентовано напрям програми Еразмус+ “Проекти співпраці”: розвиток потенціалу вищої освіти, напрям програми Еразмус+ “ЖАН МОНЕ”.

Під час розгляду напряму “ЖАН МОНЕ” присутнім було наведено приклад успішного досвіду участі ДВНЗ “Українська академія банківської справи Національного банку України” у конкурсі 2014 р., за результатами якого наш виш отримав два гранти за цим напрямом.

Крім того, було обговорено багато питань щодо академічної мобільності, розвитку співпраці між вишами України й країн Євросоюзу, про пріоритети щодо залучення технічної допомоги тощо.

5 листопада Всеукраїнський інформаційний день програми Еразмус+ працював у форматі семінару щодо індивідуальних можливостей мобільності (індивідуальних грантів) для студентів, аспірантів, докторантів, викладачів, дослідників.

Світлана Бацюкова, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні, зробила огляд відкритих можливостей для індивідуальної мобільності студентів і викладачів.

Олена Коваль, представник Національного інформаційного центру співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій, зробила огляд можливостей для дослідників і індивідуальних стипендій на дослідження в рамках напряму Марії Складовської-Кюрі Програми ГОРИЗОНТ 2020.

Жіль Маметц, аташе з питань університетського та наукового співробітництва Посольства Франції, зробив презентацію системи освіти у Франції та можливостей для навчання українських студентів.

Анна Кузьма, радник Посольства Польщі, зробила огляд можливостей для студентів за програмою “Польський Еразмус для України”, презентувала стипендійні програми ім. Стефана Банаха, ім. Лейна Кіркланда, ім. Кшиштофа Скубішевського, а також програму підтримки митців “Gaude Polonia”.

Андрій Павлович, представник “SALTO Youth Research Center” (м.Варшава, Польща) презентував напрямок програми Еразмус+ “Education, Training, Youth & Sport”, наводив приклади, яким чином українська молодь має можливість брати участь у цьому програмному напрямку. Також він презентував ресурсний центр “SALTO”, якій займається інформаційною підтримкою та розвитком партнерств серед молодіжних організацій.

Представникам вузів, які отримали у 2014 році гранти за програмою Еразмус+, було безкоштовно надано монографію “Болонський процес та нова парадигма вищої освіти” за авторством Ю.М.Рашкевича, що буде корисною фахівцям академії як посібник з Європейської кредитно-трансферно-накопичувальної системи.

Отримана інформація та встановлені контакти під час Всеукраїнського інформаційного дня будуть використані центром ARMG для розробки нових грантових проектів на конкурс 2015 року.

Інформацію підготував
провідний фахівець науково-дослідного центру
С.Л. Хвостов