Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Виставка – інсталяція Розвиток банківської справи на Сумщині (середина XIX – початок XX століття)

27-28 жовтня в приміщенні наукової бібліотеки ДВНЗ “Українська академія банківської справи національного банку України” відбулась презентація виставки – інсталяції історичних документів, світлин, речей під назвою “Розвиток банківської справи на Сумщині” приуроченої до 20-ї річниці Національного банку України.

Виставка, що є одним з етапів наукового дослідження “Розвиток банківської справи на Сумщині”, охоплює період з середини XIX до початку XX століття.

На виставці було представлено картини дореволюційних банківських установ м. Суми, приміщення яких збереглись до нашого часу, дореволюційну карту Сумського повіту з топографічними зображеннями кредитних товариств, тематичні добірки, що ілюструють розвиток банківської справи, передають атмосферу фінансових відносин дореволюційних Сум та інших міст області. Учасники конференції, гості змогли ознайомитись з світлинами та біографією банківської династії Григорьєвих, взаємини з банками директора Олександрівської гімназії М. Лащенкова, кредитною справа графа Капніста, документами банків, що працювали на теренах Сумської області.

Особливий настрій та ауру створювали експоновані старовинні речі, що прямо чи опосередковано відносяться до банківської справи.

Організаторам виставки вдалось не тільки донести до відвідувачів історичні факти та документи, але й передати дух та стиль того часу, який панував в банківських установах, їх сім’ях та взаємовідносинах з клієнтами. Виставка не тільки надала можливість здійснення ретроспективного погляду в майбутнє, але й провела історичні паралелі між банкірами та банківськими продуктами минулого і сучасності.

Виставка відбулась за сприяння Сумського обласного державного архіву, історичного клубу ім. О. Булатовича, директора громадської організації “Рідний край” Віталія Шейко, Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, фотохудожника і колекціонера Сергія Гуцана, істориків-краєзнавців Маргарити Сергієнко, Віктора Токарева, Олександра Кисельова.