Володимир Смирнов. По Пушкинських місцях. Виставка акварелі

Виставка була присвячена 200-річчю від дня народження О.С.Пушкіна – великого російського поета. У експозицію увійшло 14 робіт члена Національної Спілки художників України (1989) Володимира Олександровича Смирнова (1929 р.н.). Це пейзажі Михайловського, Тригорського, Царського Села, Петровського, пов’язані з життєвим і творчим шляхом поета. З початку 1950-х років В.Смирнов відвідував місця, пов’язані з життям і творчістю О.Пушкіна. Останній раз художник побував на Псковщині у 1987 році. “Для меня мало значит жизнь Пушкина день за днем /…/ Это все для пушкинистов, для исследователей жизни поэта. Для меня важен диалог с поэтом и мыслителем, в который я вступаю, вчитываясь в завораживающую Личность”, – так визначає своє відношення до поета сумський художник. На виставці у галереї експонувалися такі роботи: “ Самотній дуб” (1999), “Камеронова галерея” (1998), “Лебяжья канавка”(1999), “Михайлівське” (диптих, 1999), “Напередодні” (1998),“О.С.Пушкін” (1999), “Осінь у Царскому Селі” (1998), “Петровське” (диптих, 1999), “Тригорське” (1998), “Царське Село. Ліцей” (1998), “У Тригорському парку” (диптих, 1998). У вересні 1999 року ці роботи були експоновані на виставці В.Смирнова “Спомин про Пушкіна” у Сумському художньому музеї.