Володимир Борошнєв. Загадка Малевича або явлення чорного квадрата на Конотопському озері. Виставка однієї картини

На виставці “однієї картини” була представлена живописна робота “Загадка Малевича або явлення чорного квадрата на Конотопському озері” (перший варіант), 1994, полотно, олія, 65 х 58. Її автор – конотопський художник, автодидакт, Володимир Олексійович Борошнєв (1956 р.н.). Цей твір є програмним у творчості митця. Сповідуючи довгий час принципи реалістичного живопису, В.Борошнєв зумів віднайти модифікацію “класичного” супрематизму. Винахідником цієї течії у мистецтві став на початку ХХ ст. Казимир Северинович Малевич. У великій мірі появі цієї роботи сприяло й те, що з 1895 р. К.Малевич мешкає у Конотопі. На думку конотопського художника, форми супрематизму у вигляді кола, квадратів, прямокутників у К.Малевича виникли безпосередньо під впливом реальних образів природи. Але якщо у К.Малевича це нічим не підкріплюється у самих супрематичних композиціях, то у В.Борошнєва на полотні бачимо, наприклад, як у воді озера віддзеркалюється частина квадрата. У 1995 р. В.Борошнєв написав другий варіант цієї ж композиції під однойменною назвою (п., о., 72х62), який художник подарував до Конотопської філії АТ “Градобанк”. Відкриття виставки “однієї картини” відбулося під час проведення мистецького вечора “Діалоги з Малевичем”, присвяченого 125-річчю від дня народження видатного митця ХХ ст. Казимира Малевича. Це вже друге знайомство з роботами конотопського художника у галереї мистецтв “Академічна”. Рік тому етюди В.Борошнєва експонувалися на міжнародній виставці етюдів, присвяченій К.Коровіну.