Сто славнозвісних краєвидів Едо. Андо Хіросіге. Виставка репродукцій

Японська кольорова гравюра на дереві – унікальне явище в історії світового мистецтва. Гравюри Хокусая і Хіросіге відкривають нову сторінку в історії японського пейзажу. Розквіт творчості Хіросіге (1797 – 1858) відбувається у 1830-40-х роках. Це час, коли одна за одною виходять його серії “Вісім краєвидів Омі”, “69 станцій Кисокайдо”, “Сто славнозвісних краєвидів Едо”. У гравюрах з останньої серії він подає “драматичне” трактування природи, використовує різке співставлення планів, гостродинамічну побудову композиції, напружені кольорові акорди.Виставка репродукцій з обласної бібліотеки організована спеціально до занять з курсу “Українська та зарубіжна культура” для студентів першого курсу. 30.03 проведено відкрите семінарсье заняття на тему “Культура Японії” із студентами групи БС-02 ( викладач – доцент С.І.Побожій). Декілька студентів виконали копії з гравюр Хіросіге (Славгородська К., Боздунова К.- БС-01). 18 квітня у галереї мистецтв “Академічна” відбувся мистецький вечір “Фейєрверк по-японськи” з переглядом виставки, а також кінострічки японського кінорежисера Такеші Кітано “Фейєрверк”.