Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Мистецтво на робочому місці. Виставка живопису та графіки

Мистецька колекція в Українській академії банківської справи з’явилася завдяки активній роботі галереї мистецтв “Академічна”. Від часу свого заснування тут було організовано й проведено 50 художніх виставок, на яких експонувалося понад 500 творів живопису, графіки і декоративного мистецтва. Галерея займається також формуванням мистецької колекції в академії. Зараз у ній нараховується 22 твори графіки, живопису та іконопису. Частина з них – живописні та графічні твори сумських митців, які експонуються на виставці “Мистецтво на робочому місці”, присвяченій 350-річчю заснування міста Суми. В основному твори дарувалися художниками після проведення у галереї персональних та колективних виставок. Таким чином до колекції надійшли художні твори сумських митців Б. Данченка, М. Жулінського, І. Лукаша, В. Михайличенка, О. Садовського, Д. Чуднова, І. Швачунова, М. Юденкова. Після персональної виставки роботу “На підвіконні” подарувала викладач кафедри іноземних мов Р. Миленкова. Отже, мистецька колекція академії є “культурним обличчям” вищого навчального закладу. Вона сприяє формуванню естетичних смаків студентів, викладачів та співробітників академії. Художні твори з колекції академії прикрашають інтер’єри бібліотеки, кафедри, кабінети академії. Отже, мистецтво знаходиться на робочому місці, змушуючи реципієнта бути активним в оцінці та переживанні мистецького твору. У рамках проведення в академії мистецького свята “Велика дочка України” у галереї мистецтв “Академічна” експонувалася робота “Ніч сови з блакитними очима” (1996) члена Національної Спілки художників України, лауреата премії обласної ради у галузі літератури та мистецтва О. Садовського за мотивами драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня”.

На думку художника Б. Данченка – автора картини “Ноктюрн”, картина повинна передавати та створювати певний стан. “Навіть дерева у мене живі, символізують радість, думку, боротьбу, вони – плід роздумів. Важливий не сам предмет, а те, який емоційний заряд він несе”, – стверджує митець.

У жовтні 2002 р. у новому приміщенні галереї “Академічна” сумський архітектор і художник І. Лукаш показав свій живописний доробок на персональній виставці “Самотність серед холоду”. Особливо привертала увагу глядачів картина “Журавель”, яку згодом художник подарував до академії. Автор роботи “Стіна 1” – викладач Сумського педагогічного університету художник І. Швачунов відтворив образ нашого міста, в якому поєднується минуле і сучасне. На згадку про мистецький вечір “Діалоги з Ван Гогом”, який відбувся у галереї 26 березня 2003 року, в колекції академії залишився “Соняшник для Вінсента” – плід колективної творчості 6 сумських митців. Після мистецької акції «Восени до «Весни» зібрання поповнилося камерними акварелями відомого на Сумщині майстра цієї техніки В. Михайличенка, які митець написав у Наталівці. У експозиції виставки етюдів всіх причарував “Сонячний морозний день” Д. Чуднова, написаний у місцевому парку. Один з найбільш активних експонентів у галереї – художник М. Юденков, два полотна якого прикрашають мистецьке зібрання академії. В експозицію було вміщено наступні твори: Жулінського М.В. “Нічні птахи” (1993), Садовського О.В. “Ніч сови з блакитними очима” (1996), Данченка Б.Б. “Ноктюрн” (1999), Чуднова Д.О. “Сонячний морозний день” (1987), Швачунова І.Ю. “Стіна 1” (2002), Лукаша І.М. “Журавель” (1990), Миленкової Р.В. “На підвіконні” (2000), Гапоченка І.І. “Після дощу” (2001), Юденкова М.П. “Зустріч” (1999), “Дівчина з ірисами” (2002), “Соняшник для Вінсента” (2003), Михайличенка В.К. “Церква у Наталівці” (2003), “Дерева на березі р. Мерли” (2003), “Спаська церква у Наталівці” (2003), “Вежа у Наталівці” (2003), “Річка Мерла. Наталівка” (2003).