Крейдяний період – 2003. Виставка фотографій проектів

У експозиції виставки представлені фотографії авторських художніх об’єктів, які були зроблені українськими художниками у селі Могриця Сумського району у 2002 році. Саме у цьому місці, з 1997 року на мальовничих схилах прикордонного простору між городищами сіверських земель проводиться щорічний симпозіум ленд-арт “Простір прикордоння”. Символом симпозіуму є родова скриньова спираль племені сіверян у річному коловороті старослов’янського календаря 7 століття. Український ленд-арт виник у 1990-х роках, у той час як на Заході, а особливо у США воно вже має свою історію. Відомими представниками ленд-арту є Р.Смітсон, Д.Оппенгейм, В. де Маріа. Це мистецтво має декілька значень (мистецтво довкілля, об’єкти у природі), але об’єднує їх те, що воно пов’язане із реалізацією авторської ідеї митця на землі. Створюючи будь-який об’єкт у природному середовищі автор намагається увести його до сучасного контексту. Твори мистецтва землі ніби підкреслюють мінливість усіх природних форм. Вони нібито розчиняються у природі, а інколи й стають його органічною часткою. На фотографіях зафіксовані об’єкти А.Блудова та В.Шкарупи(“Лінія-Перехід”, “Жовта діагональ”), А.Гідори (“Тіні білих стін”), Миколи Журавля (“Консервація туману”, “Об’єкт у довкіллі”), Н. та О. Кохан (“Гавань”), Ю.Фірсіка та І.Швачунова (“Стіна самодостатності”), П. Бевзи та О. Литвиненка (“Крейдяний час”).