Іван Лукаш. “Самотність серед холоду”. Виставка живопису

Цією виставкою галерея мистецтв відкрила свій виставковий сезон у новому приміщенні. У експозиції представлено одинадцять творів живопису сумського художника та архітектора Івана Михайловича Лукаша (1951 р.н.): “Повернення до рідного краю” (2000), “Самотність серед холоду” (1996), “Та весна” (1984), “Журавель” (1990), “Перший сніг” (1997), “Осіння ковдра” (1996), “Коні” (1990), “Після дощу” (1997), “Тополя” (1999), “Танок журавлів” (2000), “Морозний ранок” (1996). Всі вони демонструвалися у липні 2001 р. на другій персональній виставці митця у Сумському обласному художньому музеї. Перша персональна виставка живопису і графіки І.Лукаша відбулася у Сумах у вересні 1984 року. Родом з Кролевця, після закінчення школи він вступив до Київського державного художнього інституту на архітектурний факультет. Після закінчення цього вузу працював архітектором у м. Шостка. За час своєї діяльності спроектував багато будівель, зокрема 32-й мікрорайон у Шостці, стадіон “Ювілейний” та легкоатлетичний манеж Української академії банківської справи у Сумах. Весь час плідно займався художньою діяльністю – живописом і графікою. Писав портрети і тематичні картини. На третій виставці своїх творів художник репрезентував лише ті роботи, у яких відбився відповідний психологічний настрій. Всі роботи І.Лукаша вирізняє романтичність погляду на оточуючий світ. Його багата уява живиться від природних форм, але не повторює їх, створюючи неповторний і самобутній світ образів. І.Лукаш приймав участь у багатьох виставках, організованих галереєю мистецтв “Академічна” (“Світ малюнку”, “Світ пастелі”, “Яблука для Сезанна”, “Бубновий валет”). У вернісажі виставки приймали участь студенти академії: Діна Умін, Олександр Ведєнєєв, Олександр Шафорост, Тетяна Медвідь. Куратор виставки – О.Шафорост. До мистецької колекції УАБС художник подарував картину “Журавель”.