Борис Данченко. Магія образу. Виставка живопису

Вперше у галереї мистецтв “Академічна” експонувалися живописні твори відомого сумського художника Бориса Данченка. Довгий час він працював керівником народної студії образотворчого мистецтва при Сумському обласному науково-методичному центрі народної творчості. Саме із цієї студії вийшла велика група художників з яскраво вираженою індивідуальною манерою. У експозиції виставки “Магія образу” представлено роботи художника різних часів: від 80-х до 2000 року: “Анчар” (2000, п., о. 87х98),“Бабине літо”(1989; п., о., 110х120), “Ноктюрн” (1999; п., о., 88х99), “На печальные поляны льет печальный свет она” (1999; п., о., 100х126), “Нічна фантазія” (1999; 120х110), “Одного разу” (1987; двп., о.,100х87), “Печаль” (1996; п., о., 95х110),”Повний місяць” (1987), “Сонця промінь золотий”…(1984; п., о.,110х100), “Мрія.Червоні вітрила” (1985; п., о., 120х110). Як правило, художник довго створює образ майбутньої картини. На думку художника, картина повинна передавати і створювати певний стан, думку. “Навіть дерева у мене живі, символізують радість, думку, боротьбу, вони – плід роздумів. Важливий не сам предмет, а те. який емоційний заряд він несе”, – стверджує Б.Данченко. На прикладі виставлених робіт художника у галереї можна спостерігати шлях формування власної художньої системи, а також і зміну технічних прийомів. Це особливо помітно при співставленні полотна “Одного разу” і “Анчар”.Творче переосмислення натури – ось кредо художника. Тому більшості його робіт притаманний романтичний настрій, що змушує глядача сприймати їх у відповідності із настроєм своєї душі.У цьому руслі й слід сприймати і появу композицій “нічної тематики” (“Ноктюрн”, “Нічна фантазія”, “Повний місяць”).Не оминає художник і літературних тем. Одне з полотен навіяне образами О.Гріна (“Червоні вітрила”). Серед його останніх творів подібного спрямування відзначимо дві роботи, виконані під впливом поезії О.Пушкіна (“Анчар”, “На печальные поляны льет печально свет она”).Виставка “Магія образу” у нашій галереї – ще одне свідчення різноманітності художнього життя Сумщини. Гідне місце у ньому займає і талановитий митець Борис Данченко. Після виставки художник подарував картину “Ноктюрн” (1999) галереї мистецтв академії.