Експозиційний проект ленд-арту “Іncognita”

У персональному експозиційному проекті ленд-арту “Іncognita” представлені фотографії об’єктів у довкіллі, створених у різних куточках України у різні роки. Автор – відомий художник, керівник творчого обєднання “Лабораторія актуальної творчості”Олександр Нікітюк (м.Вінниця). Деякі з об’єктів проіснували не один рік, а деякі – зникли через природні впливи через кілька годин, інші – проіснували лічені хвилини, витримавши втручання людини. Тому фото створених об’єктів набувають окремої мистецької і історичної цінності, самі виступаючи вторинними творами мистецтва.

“Неможливо двічі увійти в ту саму ріку”, – зазначив ще Геракліт. Людина постійно існує і діє в ситуації постійних змін координат просторо-часу. Починаючи щось, ми до кінця не певні, або просто не знаємо, що стане завершенням. Імпровізація зовнішнього світу супроводжує наші намагання проявити, виразити наш внутрішній світ і ми імпровізуємо також, відкриваючи невідоме, а іноді – не існуюче.

Експозиція “Incognita” (невідоме – лат.) – це ряд фотографій об`єктів – імпровізацій створених під впливом роздумів про плин часо-просторових змін в умовах різних ландшафтних та природних ситуацій.

О.Нікітюк представив також доробки Вінницького фестивалю зимового ленд-арту “Міфогенез”, об’єкти якого створюються упродовж обмеженого часу взимку, часто вирізняються масштабністю і фотографуються з літаків та гвинтокрилів. Художник розкрив методологію зимового ленд-арту та познайомив з роботами та учасниками “Міфогенезу” – 2014.