Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Міжнародна наукова студентська конференція та програма відкритих лекцій в Академії за участю міжнародних фахівців

20-21 квітня 2011 року в Державному вищому навчальному закладі «Українська академія банківської справи Національного банку України» за ініціативи міжнародного наукового центру корпоративного управління та банківської справи кафедри міжнародної економіки відбулася міжнародна конференція студентів та молодих науковців “Фінансові ринки та корпоративні структури: глобалізація в умовах кризи”.

Молоді науковці, аспіранти та найкращі студенти Академії, а також їх колеги з багатьох країн світу отримали можливість представити на розгляд учасників конференції та наукового комітету свої роботи, присвячені проблемам корпоративного управління та банківського регулювання України та зарубіжних країн.

Разом з аспірантами та студентами Академії участь в конференції взяли представники відомих Європейських Вишів, серед яких Лондонська Школа Економіки та політичних наук (Великобританія), Університет економіки міста Прага (Чехія), Університет Латвії, Університет Граца (Австрія).

Наукова комісія конференції була представлена відомими професорами та фахівцями в галузі корпоративного управління і банківського регулювання. До неї увійшли проф. Костюк О.М., проф. Д’яконова І.І., проф. Журавка Ф.О., що представляли Академію, та проф. Томас Венгер з університету Пассау (Німеччина), проф. Карстен Гернер-Берлє з Лондонської школи економіки та політичних наук (Великобританія) та проф. Надя Чіпулло з університету Неаполя ІІ (Італія). Міжнародна присутність у складі комітету конференції фахівців з різних країн світу стала запорукою об’єктивності оцінки робіт, представлених на конференції.

Протягом конференції учасники обмінювалися досвідом щодо сучасної проблематики корпоративного управління та банківського регулювання в різних країнах. Запрошені професори – члени наукової комісії конференції відзначили високий рівень знань, підготовки робіт та викладу матеріалу своїх досліджень студентами і аспірантами академії. Учасники конференції з боку академії показали високий рівень володіння іноземною мовою, в тому числі термінологією з фаху; активно брали участь в дискусіях і обговореннях та без проблем знайшли спільну мову зі своїми закордонними колегами.

Особливу увагу іноземні гості приділили формуванню відповідної наукової школи з корпоративного управління та регулювання в банках на базі Академії. Такий висновок вони зробити за результатами доповідей кращих студентів і магістрантів спеціальності «Міжнародна економіка» та аспірантів кафедри міжнародної економіки.

За результатами конференції були відзначені роботи як учасників з боку Академії, так і закордонних гостей. Одним з переможців конференції, одночасно з найкращими студентами Академії, які представляють спеціальність «міжнародна економіка» та аспірантами кафедри міжнародної економіки, серед зарубіжних учасників, став Александр Цейтльбергер з Університету Граца, що представив на розгляд учасників конференції економетричну роботу по моделям змінного режиму. Окрім того сертифікатом другого ступеня був нагороджений Хорхе Віхіль – магістрант Лондонської школи економіки та політичних наук, що зробив аналітичну презентацію про пріоритетну емісію акцій банківськими установами. А сертифікат третього ступеня дістався студентам Петру Полю та Лукашу Прачілу з Університету економіки, м. Прага. Хоч в даний семестр хлопці, відповідно до своєї програми навчання, перебувають в різних університетах, Петр – Бельгії, а Лукаш – Німеччини, вони приїхали в Україну щоб представити на конференції спільну роботу по корпоративному управлінню в Чехії.

Окрім того в рамках програми конференції були проведені відкриті лекції англійською мовою з корпоративного управління та регулювання в банках за участю професорів Академії, та запрошених іноземних гостей. Зокрема професор Костюк Олександр Миколайович разом в Говоруном Дмитром Анатолійовичем прочитали лекції з корпоративного управління в банках в кризових умовах; професор Надя Чіпулло – з корпоративного управління в банках Італії; професор Томас Венгер – з банківського регулювання в Німеччині; професор Д’яконова Ірина Іванівна та професор Журавка Федір Олександрович – з банківського регулювання в Україні; та професор Карстен Гернер-Берлє – з корпоративного управління у Великобританії.

Спілкування із запрошеними професорами не обмежилося відкритими лекціями. Були проведені відповідні зустрічі та переговори за участю професорів Академії та проректора з наукової роботи Козьменко Сергія Миколайовича на яких обговорювалися можливі перспективи міжнародного співробітництва. Зокрема професор Карстен Гернер-Берлє дав попередню згоду на редагування двох підручників з корпоративного управління та регулювання в банках, а також наукових статей по тематиці корпоративного управління. Він повідомив про готовність допомогти у підписанні договору про співробітництво між Лондонською Школою Економіки та політичних наук і Академією.

Закордонні гості були приємно вражені матеріальною базою Академії, та високою підготовкою наших студентів і аспірантів. Вони відзначили якісний рівень організації та проведення наукової конференції, висловили щиру подяку Академії, Національному банку України та організаторам за запрошення та можливість взяти участь у симпозіумі такого рівня, а також з готовністю погодилися приїхати до Академії на наступну наукову конференцію.

Таким чином Державний вищий навчальний заклад «Українська академія банківської справи Національного банку України» утверджується в статусі не тільки потужного спеціалізованого вищого навчального закладу, а ще й активного і фундаментального наукового осередку як в національних, так і в міжнародних масштабах.