Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ХІIІ студентська науково-практична конференція “Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: погляд у майбутнє” (22 квітня 2010 року).

23-24 квітня 2009 року в ДВНЗ “Українська академія банківської справи Національного банку України” відбулася ХІІ науково-практична конференція студентів “Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: погляд у майбутнє”.

22 квітня 2010 року в УАБС НБУ відбулася традиційна, ХІІІ студентська науково-практична конференція “Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: погляд у майбутнє”. Мета конференції – виявлення та реалізація здібностей студентів, стимулювання творчої праці обдарованої молоді, підвищення якості підготовки фахівців, інтенсифікації та вдосконалення навчального процесу відповідно до плану наукової роботи академії.

До наукової діяльності долучилася більшість студентів академії: не лише майбутні економісти та фінансисти, а й юристи. Тематично робота форуму була організована в межах кафедр академії і проводилася в 13 секціях, кожна з яких мала по 2-3 підсекції. Наприклад, у першій секції обговорювалися питання: “Конкурентоспроможність та модернізація банківської системи в контексті розвитку світової та національної економік” (керівник секції – завідувач кафедри банківської справи, д.е.н., професор І.В Сало.). Друга секція мала назву: “Проблеми та перспективи розвитку фінансової системи України” (керівник секції – к.е.н, доцент кафедри фінансів Н.А. Дехтяр.). Проблеми менеджменту та маркетингу в банківській системі студенти обговорювали разом із керівником секції – завідувачем кафедри менеджменту, д.е.н., професором Т.А. Васильєвою. Інформаційно-математичним методам та моделям в економіці присвятили свої дискусії студенти під керівництвом завідувача кафедри вищої математики та інформатики, к.т.н., доцента В.В. Яценка. До правових проблем розвитку банківської системи України була прикута увага майбутніх юристів та керівника їхньої секції – декана юридичного факультету, к.ю.н., професора В.В. Сухоноса. Не залишилася молодь байдужою і до філософських та культурологічних проблеми сучасності (керівник секції – к.філос.н, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін О.П. Бойко). Словом, кожна секція була по-своєму цікавою. Юнаки і дівчата серйозно обговорювали актуальні проблеми сучасності, дискутували, пропонували свій вихід із складної ситуації.

За результатами доповідей та проведених дискусій із проблем майбутнього та сьогодення банківської системи України були визначені переможці – по 3 кращих студентських робіт (доповіді) в кожній секції (підсекції). Переможці нагороджені грамотами. (  Детальніше…)

Цього року студентська конференція радо приймала гостей – студентів Курського інституту менеджменту, економіки і бізнесу Світлану Биканову, яка виступила з цікавою доповіддю на тему “Роль і місце студентського самоврядування в підвищенні громадянської активності молоді” в секції “Суспільство, культура, людина” (підсекція “Психолого-педагогічні аспекти комунікації у навчанні”) та Павла Дуднікова з доповіддю на тему “Модернізація Росії і Європа” в секції “Перспективи розвитку національної та регіональної економіки” (підсекція “Проблеми та перспективи розвитку національної економіки”). Росіяни залишилися задоволені і своєю участю в конференції, і теплим прийомом академії.

Так само з найтеплішими враженнями від’їжджали додому представники польської делегації з Вищої банківської школи м. Хожув, які перебували в академії в рамках партнерства і співробітництва. Чотири студенти з тринадцяти теж взяли активну участь у конференції. Вони працювали в секції “Сучасні тенденції гармонізації бухгалтерського обліку і аудиту” (підсекція “Проблеми організації і методики аудиту”). А доповіді студентів Якуба Колбера “Гаїті – застосування гуманітарної логістики” та Якуба Пшеплати “Розподіл банківських послуг” були нагороджені відповідно дипломами: “За практичну спрямованість досліджень” та “За ексклюзивний погляд на проблему”.

Безумовно, і наші, й іноземні студенти отримали неоціненний досвід від перших кроків у науковій діяльності та незабутні враження від спілкування.